В Житомирі розмістили вітальні білборди до «9 травня» від імені місцевого депутата ОПЗЖ Костянтина Черпіцького. Проте автори реклами прикро помилилися: вони розмістили на білбордах фото з німецькими солдатами дивізії СС замість радянських військових. Ще й прапор України перевернули.
На білборді написали: «Дякуємо за перемогу! Дякуємо за життя!».
Нардеп восьмого скликання Олег Медуниця помітив казус і прокоментував білборд так: «Сєпарня від ОПЗЖ так поспішала приєднатися до побєдобєсія, що вчепила на борди в Житомирі солдатів вермахту».
У коментарях його виправили, що на фото — друга дивізія СС Das Reich.
Голова Житомирської організації ОПЗЖ прокоментував появу на білбордах німецьких солдатів
Видання «20 минут» опублікувало лист за підписом нардепа, голови Житомирської регіональної організації ОПЗЖ Юрія Павленка.
Він пише: «Від імені Житомирської регіональної організації ОПЗЖ я як її керівник і народний депутат України прошу вибачення у всіх житомирян, у кожного, чиї почуття були ображені внаслідок інциденту в Житомирі 29 квітня».
Ситуацію він назвав «кричущою помилкою» і додав: «Це просто неприпустимо і цьому немає виправдання!».
Нардеп виправдовується, що зміст зображення на борді Черпицький не узгодив попередньо з керівництвом та активом партії. Привітання, на думку Павленка, є «недостойною самодіяльною ініціативою самого К. Черпіцького».
Нардеп обіцяє 5 травня на засіданні ради Житомирської організації ОПЗЖ та засідання фракції ОПЗЖ в Житомирській облраді дати «належну оцінка діям депутата облради К. Черпіцького». « Є принципові питання, і День Перемоги 9 Травня — це святі речі для кожного з нас», — підсумував Павленко.
Щодо дати святкування теж є уточнення: починаючи з 2015 року, 8 травня Україна щорічно відзначає День пам'яті та примирення. З 2016 року замість «Дня Перемоги» 9 травня відзначають «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».
Подібні помилки трапляються щороку. Але переважно в РФ, де місцевих мешканців зі святом вітають то фінські солдати, то бійці Вермахту, то американські військові.
Наприклад, у 2020 році в Республіці Комі місцева влада вивісила плакат з солдатом, який виявися фіном. Також курйоз трапився в Орлі в 2012 році, коли на банер із написом «Перемога діда — моя перемога» розмістили німецького солдата.