404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Наслідки окупації для Росії. Українські компанії подали до РФ позовів на понад $4,5 млрд
Getty Images

Українські компанії, які втратили власність і прибуток через агресію РФ на Донбасі та окупацію Криму, подані позови у 12 комерційних арбітражів. Загальна сума претензій склала понад $4,5 млрд.

Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

«Наші позовні претензії обчислюються у понад $4,5 млрд. І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, щоб звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили», — розповів дипломат.

За його словами, судові процеси тільки почалися, але вже є перші позитивні результати.

Якщо говорити про комерційні арбітражі, у нас їх понад 12. А по трьох з них, як мінімум, є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно $250 млн

Він додав, що головні позови ще попереду, «той же «Нафтогаз» успішно пройшов юрисдикційну фазу»

Єнін стверджує, що Росія намагається оскаржити рішення комерційних арбітражів.

«Але це не зупиняє рішення, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже «а куди йдуть наші гроші?». І скільки б російська сторона не відтягувала наступ наслідків, це все більш і більш здорожчує ціну», — вважає заступник міністра.

За його словами, рано чи пізно рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для РФ, «яка опиниться в абсолютній ізоляції».

«Все це рано чи пізно призведе до того, що ми відновимо мир на нашій землі. Ми доведемо людям, що справедливість є, і ми будемо пишатися тим, що змогли зробити це», — резюмував чиновник.

Раніше очільник НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко розповів, що компанія використає всі юридичні можливості, аби здійснювати тиск на російський «Газпром», й міжнародні арбітражі теж.

Зеленський запропонував Путіну зустрітися в будь-якій точці Донбасу, де йде війна