Найстаріший туроператор у світі може повернутися на ринок після банкрутства

Найстаріший туроператор в світі, Thomas Cook, що збанкрутував у вересні минулого року,  може відродитися, але тільки як онлайн-сервіс, пише BBC News. Перехід в онлайн буде означати відмову оператора від власного авіапарку, готелів та магазинів.

Перезапуском Thomas Cook займається китайська компанія Fosun. Китайці сподіваються, що вже через декілька тижнів клієнти зможуть планувати з оператором відпустки на наступне літо. У той же час, точна дата повернення компанії на ринок невідома — все залежатиме від того, коли вона отримає ліцензію.

BBC News, з посиланням на свої джерела, пише, що перезапуск Thomas Cook може відбутися під Різдво. «Саме у цей час люди починають думати про літню відпустку. До того ж можна очікувати на великий відкладений попит через цьогорічний коронавірус», — кажуть джерела видання. Звісно, поновлення діяльності оператора залежатиме і від карантинних обмежень через пандемію коронавірусу.

До банкротства Thomas Cook був найстарішим і одним з найбільших туроператорів у світі. Цього року компанії виповнилося б 179 років. Банкротство оператора обумовлювалося його великими борговими зобов'язаннями, ростом цін на пальне (внаслідок чого зросли ціни і на квитки), а також цін на готелі.

Внаслідок банкрутства компанії за кордоном без квитків додому залишились 600 тис. туристів, у тому числі 150 тис. британців. У ЗМІ повернення британців додому з відпусток називали найбільшою репатріацією британців у мирний час.

У листопаді 2019 року китайська компанія Fosun купила за 11 млн фунтів за торгову марку Thomas Cook, сайти туроператора та його акаунти у соцмережах.