В Національному банку України спростували інформацію про появу нової купюри номіналом 5000 грн.
«В інтернет-мережі та в окремих медіа шириться відео про нібито дизайн «нової банкноти 5000 гривень». Ця інформація не відповідає дійсності!» — зазначили в НБУ.
У банку пояснили, що на відео зображений презентаційний виріб «Пантелеймон Куліш», виготовлений у 2008 році для демонстрації технологічних можливостей банкнотно-монетного двору Нацбанку.
Цей виріб випустили виключно в сувенірних буклетах для рекламних цілей. Він є друкованою продукцією, але не є банкнотою. Він не містить позначення номіналу та назви грошової одиниці України «гривня».
Крім того, на виробі розміщено написи «Презентаційна», «Не може бути використано як засіб платежу».
Крім того, в Нацбанку зауважили, що на сьогодні не розробляють дизайн банкноти номіналом 5000 грн.
«Якщо надалі рішення щодо оновлення номінального ряду банкнот національної валюти України буде змінено, НБУ поінформує про це громадськість», — зазначили у Нацбанку.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.
