Нацбанк знизив облікову ставку: що це значить

Правління Національного банку вирішило з 27 жовтня знизити облікову ставку з 20% до 16%.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Облікову ставку зрівняють зі ставкою за депозитними сертифікатами овернайт. 

«У такий спосіб Національний банк модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою «нижньої межі», — йдеться у повідомленні

Ставки за іншими операціями НБУ з банками встановлені таким чином: 

  • ставка за тримісячними депозитними сертифікатами дорівнюватиме «обліковій ставці + 4 в. п." (20%);

  • за кредитами рефінансування — «обліковій ставці + 6 в. п." (22%). 

«Фактично рівні ставок за операціями НБУ з банками залишаться незмінними», — наголосили в НБУ.  

У регуляторі пояснили, що модернізація операційного дизайну монетарної політики посилить сигнальну роль облікової ставки в умовах структурного профіциту ліквідності. Це, зокрема, дасть змогу Нацбанку утримувати короткострокові гривневі міжбанківські ставки близькими до облікової ставки. 

«У результаті зросте спроможність НБУ впливати на очікування економічних агентів та мотиви їхньої економічної поведінки. Утримання незмінними ставок за операціями НБУ з банками наразі узгоджується з необхідністю збереження привабливості гривневих інструментів, що важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті», — розповіли в НБУ.

Що таке облікова ставка?

Облікова ставка – один із монетарних інструментів, за допомогою якого центробанки встановлюють для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період та намагаються впливати на інфляцію.

Якщо простіше: облікова ставка — це відсоток, під який Нацбанк надає кредити комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

НБУ зберіг облікову ставку та покращив прогнози: деталі