Правління Національного банку України ухвалило рішення про збереження облікової ставки на рівні 15,5%.
У своєму повідомленні НБУ пише, що це рішення сприятиме підтриманню стійкості валютного ринку, збереженню контролю над інфляційними очікуваннями та поступовому сповільненню інфляції до цілі 5%.
«Враховуючи значний рівень невизначеності, що в останні місяці лише посилився, НБУ гнучко реагуватиме на зміни в балансі ризиків для цінової динаміки та інфляційних очікувань», — вказує регулятор.
У березні НБУ підвищив облікову ставку на 1%, до 15,5% річних.
Що таке облікова ставка НБУ
Облікова ставка НБУ — це один із ключових інструментів монетарної політики, який використовується центральним банком для регулювання грошово-кредитного ринку. Вона визначає, під який відсоток комерційні банки можуть отримувати кредити від НБУ. Облікова ставка впливає на вартість грошей у економіці, тобто на процентні ставки за депозитами та кредитами для громадян і бізнесу.
Зміна облікової ставки НБУ безпосередньо впливає на процентні ставки за депозитами і кредитами в комерційних банках. Вищі облікові ставки зазвичай призводять до підвищення ставок за кредитами і депозитами, і навпаки. Облікова ставка впливає на рівень інфляції: висока ставка стримує інфляцію, роблячи кредити дорожчими і зменшуючи кількість грошей в обігу. Низька ставка, навпаки, може сприяти зростанню інфляції, стимулюючи споживання та інвестиції.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.