У 2022 році через війну в Україні Міносвіти скасувало проведення традиційних вступних випробовувань до закладів вищої освіти та ЗНО. Натомість абітурієнти складали національний мультипредметний тест (НМТ).
У 2023 році абітурієнти в Україні знову складатимуть національний мультипредметний тест — воєнну альтернативу ЗНО.
Про це в інтерв'ю «Укрінформу» повідомила Тетяна Вакуленко, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
Як стати учасником національного мультипредметного тесту
Цього року реєстрація на мультипредметний тест розпочнеться у квітні. Заявки приймаються на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Реєстрація буде безпаперовою, тобто учасникам доведеться завантажити свої документи в спеціальний сервіс, і не треба буде надсилати їх звичайною поштою.
«Після цього кожний учасник або учасниця отримає доступ до своєї інформаційної сторінки на сайті УЦОЯО. Ця сторінка буде нашим основним інформаційним порталом для учасника», — наголосила Вакуленко.
На інформаційній сторінці учасника відображатиметься вся інформація про те де, коли і як проходитиме тестування.
Коли проходитиме національний мультипредметний тест
Основна сесія тестування проходитиме у червні. А наприкінці місяця або на початку липня — відбудеться додаткова. Взяти участь у ній зможуть вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Скільки чекати на результати
Як і минулого року, результати учасники НМТ-2023 зможуть дізнатися відразу у своєму тестовому середовищі. Тобто, коли закінчується час або всі завдання виконані, на екрані з’являється кількість тестових балів за кожен предмет.
«Демонстраційні варіанти з усіх предметів НМТ ми оприлюднюємо у себе на сайті. Це буде і ПДФ, і онлайн-версія для учасників, у яких є можливість працювати в інтернеті», — каже Вакуленко.
Також учасники зможуть проходити тести в онлайн-тестувальнику, перевірити себе і зрозуміти, над чим ще треба попрацювати.
Які предмети входять до тесту НМТ
Національний мультипредметний тест (НМТ) — комп’ютерний онлайн-тест у якому цьогоріч буде два обов’язкові предмети (українська мова й математика), а третій — на вибір (історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика).
Тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин.
Нагадаємо, що на сайті Українського центру оцінювання якості освіти вступники можуть пройти тренувальний тест з української мови та математики.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.