Науковець звинувачує у плагіаті членів комісії, які не виявили плагіат у дисертації Шкарлета
МОН

Членів комісії з академічної доброчесності Національного університету «Чернігівська політехніка» інші науковці звинувачують у плагіаті.

Раніше ця комісія не виявили плагіату у дисертації ексректора навчального закладу, а зараз міністра освіти Сергія Шкарлета, пише сайт «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».

Так, дисертація члена комісії Вікторії Маргасової містить 70 сторінок плагіату. А у роботі доцента і директора Навчально-наукового інституту  економіки університету Аліни Пінчук виявили підозрілі фальшиві публікації.

«Дисертація Аліни Пінчук ще має бути затверджена Атестаційною комісією МОНУ на чолі з т.в.о. міністра освіти Сергієм Шкарлетом. Хм… Пінчук і Шкарлет. Дуже цікаво буде дивитися, як Сергій Миколайович буде викручуватися з цієї делікатної ситуації. І цікаво також — скільки коштувало захистити повторно чужу вже захищену дисертацію?», — пишуть автори повідомлення.

На ресурсі зазначено, що його адміністратором є кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Олег Смірнов. Ця людина є в соцмережах і на сайті ВНЗ.  

Як ми писали раніше, українські науковці виступали проти призначення Шкарлета на посаду міністра освіти, адже вважають його плагіатором. Студенти кількох вишів протестували проти Шкарлета. Активісти не підтримали нещодавне призначення держслужбовця очільником Міносвіти.

Як вказують джерела ВВС News Україна, Володимир Зеленський лобіює кандидатуру Шкарлета.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти згодом виявило плагіат у чотирьох роботах Сергія Шкарлета. Також згаданий вище ресурс false-science.ucoz.ua оприлюднив висновки, що плагіат був не лише в докторській дисертації Шкарлета, але й був системним при захисті в галузі економічних наук у Чернігівському національному технологічному університеті, де Шкарлет працював ректором.

Попри це, в.о. міністра наполягає, що плагіату у його роботах немає. «Заявляю, що ніякого плагіату в моїх роботах немає. А є вирвані з контексту фрази», — запевнив він.

Шкарлет подав до суду на Нацагентство з питань забезпечення якості освіти, а міністерство внесло законопроєкт, що позбавляє агентство незалежного статусу.

За час керівництва Шкарлетом міністерством було кілька скандалів. Міністерство планувало реорганізувати директорати, які створили за допомоги Євросоюзу. Україна отримала попередження від ЄС про можливе згортання фінансування реформи освіти з боку союзу.

Після цього Шкарлет змушений був пояснювати свою позицію послу ЄС і запевняти про незмінність курсу реформ.

Напередодні призначення різноманітні освітні організації висловлювались як за, так і проти цього кроку.

У ВР зареєстрували проєкт постанови про звільнення Шкарлета