Науковці показали, які види пігвінів живуть біля української станції «Академіка Вернадського» (фото)

У Всесвітній день пінгвінів дослідники з Національного антарктичного наукового центру показали, які види мешкають у районі української наукової станції «Академіка Вернадського» в Антарктиді.

Усього на планеті існує 18 видів пінгвінів, пʼять з яких живуть в Антарктиці, а троє з них гніздують безпосередньо поблизу станції «Академіка Вернадського». Ось їхні назви:

Pygoscelis papua — субантарктичний пінгвін

Субантарктичні пінгвіни найбільші й найяскравіші, бо мають зріст до 81 см, червоний дзьоб, білі плями над очима, а ще вони ніби вдягнуті у фрак. До того ж вони теплолюбні, на відміну від інших видів, які більше полюбляють холод.

Pygoscelis antarcticus — антарктичний пінгвін

Антарктичні пінгвіни дещо менші: зріст до 77 см, є тонка чорна смуга, що перетинає біле підборіддя.

Pygoscelis adeliae — пінгвін Аделі

Найменші серед цих видів — це пінгвіни Аделі. Вони ростуть до 75 см заввишки, мають чорну голову та біло-блакитні очі.

Всі ці види схожі тим, що починають шлюбний сезон антарктичною весною і будують гнізда з камінців. Обидва партнери-пінгвіни по черзі висиджують яйця, а потім — турбуються про пташенят і годують їх. А ще всі три види мають спільних ворогів — морських леопардів та поморників.

У районі станції «Академіка Вернадського» рідко зустрічається сусідство цих трьох видів. Лише на острові Бут українські біологи фіксували, що всі разом щороку гніздували поруч й успішно виводили пташенят.

На острові Галіндез, де розташована українська станція, цього сезону була рекордна кількість субантарктичних пінгвінів — до семи тисяч. Тоді як пінгвінів Аделі було лише дві пари. Гнізд антарктичних взагалі не помітили.

Науковці вже пояснювали, що рекордна кількість субантарктичних пінгвінів на Галіндезі свідчить про потепління й зменшення площі морського льоду в Антарктиці, через що тварини мігрують і захоплюють нові території.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Українські дослідники показали унікальне відео з антарктичними пінгвінятами