НБУ підвищив облікову ставку із 10% до 25%: що це означає

Національний банк України підвищив облікову ставку одразу в 2,5 рази — до 25% річних.

Про це йдеться в пресрелізі фінустанови.

«Метою цього рішучого кроку разом з іншими заходами є захист гривневих доходів та заощаджень громадян, збільшення привабливості гривневих активів, зниження тиску на валютному ринку і в результаті посилення спроможності Національного банку забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси під час війни», — пояснили в НБУ.

У фінустанові зазначили, що з початку війни вирішили не підвищувати облікову ставку на тлі значного психологічного шоку, спричиненого. А сьогодні ситуація вимагає іншого підходу.

Що означає підвищення облікової ставки

За допомогою облікової ставки НБУ впливає на інфляцію. Її зміна є важливим сигналом для визначення банками відсоткових ставок за вкладами і позиками.

Облікова ставка впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

НБУ підвищує облікову ставку та проводить жорстку монетарну політику, коли інфляція та ризики макроекономічної нестабільності в країні посилюються.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.