НБУ пом'якшив валютні обмеження для волонтерів та благодійних фондів  

Нацбанк розширив перелік товарів оборонного призначення, для придбання яких діє особливий порядок операцій в іноземній валюті.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Відповідний список доповнено тепловізорами та низкою інших приладів. Крім того, до нього ще раніше включили рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги;

Для придбання цих товарів:

  • волонтери – фізичні особи можуть розраховуватися гривневими платіжними картками за кордоном без обмежень;

  • фізичні особи мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон (у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті).

Також Нацбанк спростив умови щодо задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для благодійних фондів.     

Відтепер банки не враховуватимуть наявні залишки коштів у іноземній валюті на рахунках благодійних фондів та не вимагатимуть продажу та/або використання наявної валюти під час задоволення заявок на купівлю іноземної валюти для оплати імпортних контрактів.

Це рішення ухвалювалося з огляду на те, що іноземна валюта може надходити на рахунки благодійних фондів як допомога з цільовим призначенням.

 Водночас інші юридичні особи ще з 6 вересня для здійснення розрахунків у іноземній валюті мають спочатку використовувати наявну в них валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Смілива гривня»: в НБУ розповіли, як в межах благодійної акції передали майже 5 млрд грн на потреби української армії