НБУ визнав Ігоря Смілянського непридатним для керівництва платіжними послугами "Укрпошти"

Національний банк України визнав генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського таким, що не відповідає вимогам професійної придатності для керівника надавача фінансових платіжних послуг, та зобов'язав компанію відсторонити його від керівництва.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Згідно з рішенням НБУ, уповноважений орган "Укрпошти" має відсторонити Смілянського від виконання обов'язків керівника протягом п'яти робочих днів. Після цього компанія повинна впродовж двох місяців призначити нового керівника.

Відповідне рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури. Підставою стали результати наглядових заходів щодо діяльності "Укрпошти" у 2023–2026 роках.

У Нацбанку зазначили, що за цей період неодноразово застосовували до компанії штрафи та письмові застереження через порушення вимог у сфері платіжних послуг, фінансового моніторингу, а також через недоліки в системах управління ризиками та внутрішнього контролю.

За висновком регулятора, Ігор Смілянський не продемонстрував достатнього рівня знань законодавства та практичного досвіду його застосування, необхідних для належного управління компанією як надавачем фінансових платіжних послуг.

Рішення НБУ стало продовженням конфлікту між регулятором та керівництвом "Укрпошти". Раніше Смілянський заявляв про тиск на компанію та спроби заблокувати створення Укрпошта Банку. Також підприємство вже сплатило штраф у розмірі 255 тисяч гривень, накладений Нацбанком, однак заявило про намір оскаржити це рішення в суді.

Ще у березні 2026 року НБУ поставив під сумнів компетентність керівника "Укрпошти", заявивши, що проблеми корпоративного управління та внутрішнього контролю компанії можуть перерости з локальної управлінської проблеми у системний ризик для платіжної інфраструктури країни.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Розвідки "П'яти очей" попередили про нову хвилю кібератак через ШІ вже найближчими місяцями