Непотизм у Конституційному Суді. Судді призначили помічницями дружин та родичів своїх колег

Судді Конституційного Суду поза конкурсом призначили своїми помічниками та науковими консультантами дружин та родичів своїх колег.

Про це повідомляють журналісти «Радіо Свобода» та «UA: Перший» у програмі «Схеми» у розслідуванні «КСУ: Хроніки свавілля».

Для прикладу, у судді Олександра Литвинова з грудня 2018 року помічницею працює Юлія Касмініна. Це донька чинного судді КСУ Олександра Касмініна. Торік, за інформацією КСУ, вона заробила до 400 тис. грн. заробітної плати.

У коментарі журналістам її батько, суддя КСУ, зазначив, що його донька стала помічницею судді Литвинова «відповідно до закону про Конституційний Суд».

У самого судді Касмініна помічницею працює Ольга Шаптала — невістка ексголови Конституційного Суду України Наталії Шаптали. Зараз Ольга Шаптала перебуває у відпустці для догляду за дитиною.

У судді Віктора Кривенка помічницею працює Тамара Федоренко — дружина колишнього судді КСУ Михайла Гультая.

Журналісти звернулися до всіх вищезгаданих суддів за коментарями.

Суддя Литвинов у відповідь на запитання про те, за яким принципом була призначена його помічниця, зазначив, що «на даний час утримається від будь-яких коментарів та відповідей».

«Помічники у суддів призначаються поза конкурсом, за заявою самого судді. Це непотизм, кумівство чи суддівські традиції в Україні?» — запитує автор розслідування.

У коментарі «Схемам» ексголова КСУ Станіслав Шевчук заявив, що вважає подібні призначення непотизмом: «Це — непотизм. З точки зору загального сприйняття правосуддя — це ж не приватна юридична фірма, яку побудував собі Тупицький. КСУ — це серйозна державна установа».

Судді КСУ знали про конфлікт інтересів, коли скасовували антикорупційну реформу