Netflix, Amazon, NBC та низка акторів бойкотуватимуть кінопремію «Золотий глобус»
Pixabay

Стрімінгові платформи Netflix та Amazon Studious бойкотуватимуть кінопремію «Золотий глобус» через відсутність інклюзивності в Голівудській асоціації іноземної преси (HFPA). До протесту також долучилася голівудська акторка Скарлетт Йогансон.

Про це повідомляють видання The Hollywood Reporter та Deadline.

Голова Netflix Тед Сарандос заявив, що платформа не співпрацюватиме з Голівудською асоціацією іноземної преси, якій належить премія, допоки не відбудуться «більш суттєві зміни». Наразі серед 86 членів асоціації немає жодного темношкірого.

Amazon виступив зі схожою заявою. У компанії зазначили, що чекають «щирого та істотного рішення». Минулого тижня Асоцація проголосувала за реорганізацію, спрямовану на різноманітність. До кінця року її склад має поповнитися щонайменше 20 членами. Акцент має бути на представниках різних рас.

«Оскар» за кращий фільм отримала стрічка про аутсайдерів — «Земля кочівників» Хлої Чжао

Акторка Скарлетт Йогансон говорить, що вже тривалий час не співпрацює з асоціацією через некоректне ставлення її журналістів.

«Я часто стикалася з сексистськими питаннями від членів HFPA і зауваженнями, які межують з домаганнями. Через це я упродовж декількох років відмовлялася брати участь в їх пресконференціях на підтримку своїх нових фільмів», — розповіла вона.

Водночас телекомпанія NBC повідомила, що в 2022-му не вестиме трансляцію премії «Золотий глобус» через «відсутність расового розмаїття серед журі».

«Ми продовжуємо вірити, що HFPA серйозно налаштована щодо масштабних реформ. Однак зміни такого роду вимагають часу та зусиль, і ми вважаємо, що асоціації потрібен час, щоб все зробити правильно», — йдеться у повідомленні NBC.

«Оскар» навпаки. У США оголосили лауреатів антипремії «Золота малина»

У телекомпанії додали, що можуть відновити трансляцію в 2023 році.

Видання Deadline повідомило, що актор Том Круз також приєднався до бойкоту HFPA. Він навіть вирішив повернути три статуетки «Золотого глобуса».

З 1944 року кінопремію «Золотий глобус» вручають за досягнення в кіноіндустрії Цього року премію за найкращий фільм отримала стрічка «Земля кочівників».

Chas News повідомляв, що Британська кіноакадемія оголосила переможців премії BAFTA 2021 року. 

У США оголосили переможців кінопремії «Золотий глобус-2021». Повний список