404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Нецільове використання коштів «ковідного» фонду. НАБУ відкрило справу проти Дениса Шмигаля та членів Кабміну
УНІАН

НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливої халатності Дениса Шмигаля, прем'єр-міністра, та членів Кабінету Міністрів при виділенні коштів із фонду боротьби з COVID-19 на інші сфери державного управління, всупереч вимогам закону.

Про це Українським Новинам повідомили в Офісі генпрокурора.

Справу відкрили 2 липня під час виконання рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов'язав почати таке розслідування.

«Рішення суду виконано», — зазначили у відомстві.

Згідно з рішенням ВАКС, 25 травня в НАБУ надійшла заява, в якому позивач заявив про вчинення прем'єр-міністром і членами Кабінету Міністрів кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210 і ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу.

У заяві, зокрема, міститься інформація про виділення з фонду боротьби з COVID-19 засобів на інші сфери державного управління, всупереч вимогам закону.

Куди пішли «ковідні» гроші

15 червня ВАКС задовольнив її частково і зобов'язав НАБУ почати розслідування.

У 2020 році Кабмін виділив Державному агентству автомобільних доріг «Укравтодор» 35 млрд грн із 66 млрд грн розподілених коштів фонду боротьби з COVID-19.

А 9 червня цього року Кабмін виділив 800 млн грн з фонду боротьби з коронавірусом на доплату працівникам МВС. Аудит витрат з COVID-фонду на потреби МВС виявив порушення на 27 млн грн.