Журнал The Economist оприлюднив свій щорічний рейтинг міст світу за вартістю життя.
Видання складає його вже понад 30 років. Для цього аналізують вартість 138 товарів і послуг — продуктів, одягу, товарів першої необхідності, оренди житла, освіти. За еталон традиційно беруть Нью-Йорк, якому дають 100 балів. Інші міста отримують більше або менше балів залежно від вартості мешкання у них.
Київ цього року отримав 53 бали і посів 101-е місце з 132. Це мінус 5 балів порівняно з 2019 роком і мінус 15 рядків у рейтингу. Столиця України опинилась в десятці міст, життя в яких за рік найбільше подешевшало.
Найсуттєвіше знизились витрати на життя в Рейк'явіку (Ісландія), Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро (обидва — Бразилія), Бангкоці (Таїланд) і Москві (Росія).
Десятка найдорожчих міст 2020 року така:
- 1. Париж — 103 бали
- 1. Гонконг — 103
- 1. Цюрих — 103
- 4. Сингапур — 102
- 5. Осака — 101
- 5. Тель-Авив — 101
- 7. Нью-Йорк — 100
- 7. Женева — 100
- 9. Лос-Анджелес — 96
- 9. Копенгаген — 96
Аналітики The Economist відзначають, що цього «коронавірусного» року Африка, Америка та Східна Європа стали доступнішими за цінами, а от життя у Західній Європі дорожчає. Також подешевшало воно у багатьох азійських мегаполісах, проте це не є загальною тенденцією для регіону. Наприклад, ціни у традиційно дорогому Сингапурі різко впали через масовий відтік працівників-іноземців через пандемію.
«Азійські міста традиційно домінували у рейтингу впродовж останніх років, але цього разу пандемія внесла свої корективи», — кажуть в The Economist.
Натомість багато китайських міст, навпаки, піднялися у рейтингу, оскільки торговельна війна між США та Китаєм призвела до росту цін у них.
Найбільше за рік подорожчало життя у Тегерані (Іран). Через накладені на країну санкції більшість товарів там зросли у ціні.
Найдешевші для життя міста світу — Дамаск (Сирія), Каракас (Венесуела), Ташкент (Узбекистан) та Алмати (Казахстан).