404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Німеччина має надію на мир в Україні — перемир'я на Донбасі триває найдовше

18 жовтня німецькі політики висловили свої думки щодо припинення війни на Донбасі та щодо судової реформи.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що у врегулюванні російсько-українського конфлікту на Донбасі відзначаються «позитивні зрушення».

Маас зазначив, що припинення вогню на Донбасі тривало найдовше за час війни. Як розповів він у інтерв'ю Redaktionsnetzwerk Deutschland, «позитивні зрушення» вплинули на досягнення угоди про перемир'я з 27 липня.

Війна на Донбасі

 «Ми сидимо за одним столом з Росією в Раді Безпеки ООН, в Берлінському лівійському процесі, а також з українського питання. Що стосується України і Лівії, безумовно, є позитивні зрушення. Припинення вогню на сході України тривало найдовше з початку конфлікту», — сказав політик.

Маас вважає, що нині важливо продовжити переговорний процес з Москвою, оскільки вирішення конфлікту залежить від міжнародної спільноти.

«Тому діалогу з Москвою не може бути кінця. Занадто багато людей в світі залежать від міжнародної спільноти, яка зможе покласти край цим конфліктам в діалозі з росіянами», — заявив міністр.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що після досягнення стабільного режиму припинення вогню на Донбасі треба домогтися виведення незаконних збройних формувань і техніки з окупованих українських територій, повернення контролю над кордоном і відновлення цілісності України.

Судова реформа

Сьогодні ж посол Німеччини посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен прокоментувала судову реформу в Україні. На її думку, зміни зайшли в глухий кут і потрібно «атакувати».
Керівництву України терміново необхідно розблокувати проведення реформи у сфері правосуддя, сказала Фельдгузен в інтерв'ю «Європейській правді».

«Українське керівництво має знайти шлях, як «атакувати», як провести цю реформу. Вона потрібна передусім народові України. І від політичної волі президента Зеленського тут багато залежить», — сказала Фельдгузен. Як приклад вона навела земельну реформ, щодо якої, як вона вважає, Зеленський виявив політичну волю.

Посол зазначила, що в нинішній ситуації інституції захищають одна одну від реформування —вона згадала КСУ, КОАС, ВСУ та ВРП (навіть попри те, що реформа Верховного Суду відбулася й Німеччина це схвалює).

«Ви ходите, немов по замкненому колу. Але в основі цього кола – не тільки вони. Європейський суд з прав людини має принципове розуміння незалежності суддів, і за його рішеннями Україна має відновлювати на посаді суддів, яких звільняли, маючи докази того, що вони виносили не гідні рішення!», — сказала посол. Вона додала, що незалежність суддів справді важлива, але європейці часом роблять висновки, не беручи до уваги ситуацію в країні. Фельдгузен схвалює останнє рішення Венеційської комісії, яка на це зважає.

Минулого тижня Венеційська комісія надала Україні низку рекомендацій щодо перезавантаження роботи Вищої ради правосуддя.

Дипломатка вважає, що ситуацію треба вирішувати із залученням суддів, громадянського суспільства та, якщо буде необхідність, міжнародних експертів.

«Якщо покладатися лише на експертів, то можна отримати проблеми на кшталт тих, що ми вже маємо, коли реформа прописана ідеально, але без урахування політичних реалій, і тому вона не працює. І до того ж, її норми потім скасовуються Конституційним Судом», — пояснила вона.

Як ми повідомляли раніше, Гайко Маас дав зрозуміти, що США веде подвійну політику щодо «Північого потоку-2» — критикує його побудову, але збільшує імпорт нафти з Росії. Маас заявив, що Німеччина має себе поводити так само.

 

Очищення Вищої ради правосуддя. Венеціанська комісія надала Україні рекомендації