Німеччина та Франція пропонують курси медіаграмотності для росіян замість заборони видачі віз — ЗМІ

Німеччина та Франція хочуть, щоб ЄС застосував «творчі шляхи», аби поширювати незалежну інформацію всередині росії для протидії кремлівській пропаганді.

Напередодні зустрічі глав МЗС країн ЄС у Празі країни представили документ під назвою «Захист міжнародного порядку в епоху системного суперництва: відносини між ЄС і Росією», у якому пропонують впровадити план протидії державній пропаганді в росії, пише Bloomberg.

Текст уже підготовлений групою європейських експертів для закритих обговорень та пропонує «шляхи боротьби з пропагандою в росії та поширення в країні незалежної інформації».

Пропозиція передбачає фінансування курсів медіаграмотності російською мовою, які могли б поширювати відеоблогери на YouTube, Facebook, TikTok, каналах Telegram і Вконтакте.

Водночас, на думку авторів документу, ЄС має «зберегти певні канали зв’язку з Росією», щоб мінімізувати «ризик ненавмисної ескалації» та забезпечити «мінімум співпраці» у сферах, що становлять головний інтерес, наприклад у Раді Безпеки ООН або щодо ядерної угоди з Іраном.

У документі підготованому Німеччиною та Францією наголошується на «трансформаційній силі досвіду життя в демократичних системах з перших рук», та закликає до обережності у питанні щодо візових обмежень, «щоб запобігти посиленню російського наративу, не викликати ненавмисного згуртування та відчуження майбутніх поколінь РФ».

Раніше повідомлялось, що ЄС розірве угоду про спрощений візовий режим з росією.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

МЗС закликає Німеччину звернути увагу на російські маніпуляції у Deutsche Welle (фото)