404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Німеччина засудила вихід Росії з Договору про відкрите небо
iStock

У Міністерстві закордонних справ Німеччини засудили вихід Росії з Договору про відкрите небо (ДВН). У МЗС заявили, шо такі дії РФ призведуть до серйозних наслідків «для безпеки та довіри в північній півкулі».

Про це йдеться в заяві відомства.  

«З великим жалем приймаємо ми до уваги заяву Росії про те, що вона розпочне підготовку до виходу з Договору про відкрите небо. Це є серйозним ударом по глобальній архітектурі контролю над озброєннями та матиме дуже відчутні наслідки для безпеки та довіри в північній півкулі», — зазначили у міністерстві.

Берлін вважає, що Москві варто підтримувати конструктивний діалог щодо майбутнього договору. Німецькі дипломати нагадали, що держави-члени Договору нещодавно погодились обговорити різні пропозиції, зроблені Росією після виходу США з Договору.

Авіація РФ все активніше літає біля кордонів держав НАТО

У грудні 2020-го у спільному листі до міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас разом з 15 європейськими колегами підкреслили, що вони готові дотримуватися Договору. Німеччина для цього навіть придбала спостережний літак Airbus A319.

«Незалежно від рішення Росії, Німеччина буде продовжувати рішуче працювати над продовженням та модернізацією контролю над звичайними та ядерними озброєннями в Європі та для Європи — метою, яка відповідає інтересам усіх, якщо ми хочемо розв'язувати проблеми нашого часу заради миру та безпеки», — кажуть представництві країни.

Передісторія

22 листопада США офіційно вийшли з Договору про відкрите небо, пославшись на «грубе порушення» його Росією.

Угода про «відкрите небо» почала діяти у 2002 році. Її підписали 34 країни, включно з Росією. Вона покликана підняти рівень міжнародної стабільності шляхом дозволу країнам-підписантам здійснювати розвідувальні польоти над своїми територіями.

Закрите небо. Як світ наблизився до нової «холодної війни»