Уже третій рік поспіль школярі замість звичного колись ЗНО складатимуть національний мультипредметний тест. Як і минулоріч, учасники зможуть скласти тест і в Україні, і за кордоном. Тестування проходитиме на комп’ютерах, а його результати потрібні для вступу до ВНЗ України на бакалаврат та деяких европейських університетів.
Chas News зібрав всю основну інформацію, яку варто знати майбутнім абітурієнтам про НМТ-2024, його правила та особливості.
Коли проходитиме НМТ-2024 в Україні
Основна сесія триватиме з 14 травня до 25 червня, а додаткова з 11 до 19 липня.
У додатковій сесії зможуть взяти участь вступники, що з поважних причин не змогли з’явитися та скласти НМТ на основній сесії.
НМТ-2024 в Україні: скільки предметів потрібно складати та які
Усі, хто планує складати НМТ у 2024 році, мають бути готовими до складання таких обов’язкових предметів:
- Українська мова
- Математика
- Історія України (період XVI-XXI ст.).
Також, окрім цих трьох предметів, учасники мають обрати ще один предмет на вибір:
- українська література;
- іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
- біологія;
- фізика;
- хімія;
- географія.
Загалом, кожен учасник має скласти чотири предмети.
У Міністерстві освіти і науки України розповіли, що попри те, що історія України у 2024 році буде обов’язкова на НМТ, але йдеться лише про період XVI-XXI століть.
Крім того, серед новацій, на мультипредметному тесті з’явився новий предмет на вибір — українська література, а також повернули географію.
НМТ-2024 в Україні: що взяти з собою на іспит
- оригінал документа, що посвідчує особу (ID-картка, закордонний паспорт, підійдуть також і документи із «Дії»). Скан-копії чи фотокопії не допускаються;
- паперовий або електронний сертифікат учасника НМТ (його можна завантажити зі свого персонального кабінету на сайті УЦОЯО після успішної реєстрації);
- запрошення (його не обов’язково друкувати, достатньо мати в телефоні);
- крім цього, радять мати із собою ручку (неважливо якого кольору) для роботи із чернеткою,
- пляшку води без етикетки та перекус;
- допуск здійснюватимуть за пів години до початку тестування.
Що не можна брати в аудиторію
- ґаджети: телефон, смартгодинник, флешку, навушники, камеру, калькулятор тощо. Усі особисті речі потрібно буде покласти в окремо виділене місце в аудиторії;
Важливо! Наявність забороненого предмета на вашому робочому місці — це підстава, щоб усунути вас від можливості пройти тестування.
Під час допуску учасників до тестування будуть застосовувати металошукачі.
Скільки триватиме НМТ-2024
Тестування проходитиме у два етапи. Спочатку дві години учасники складатимуть українську мову та математику. Далі — перерва, яка триватиме 20 хв. Після цього — ще дві години для того, щоб скласти історію України та предмет на вибір. Тобто, на кожен предмет учасники матимуть по годині.
В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили про такий графік:
- 60 хв — українська мова;
- 60 хв — математика;
- перерва;
- 60 хв — історія України;
- 60 хв — предмет на вибір.
НМТ-2024 за кордоном: в яких країнах проходитиме тестування та які особливості
НМТ є обов'язковим для тих учнів, які планують навчатися саме в українських вищих навчальних закладах. Хоча деякі з університетів Польщі та Чехії теж вимагають сертифікат про успішне проходження мультипредметного тесту.
НМТ за кордоном проводитимуть так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, підготовлені Українським центром.
У 2024 році українська молодь зможе пройти тестування за кордоном у тимчасових екзаменаційних центрах. Їх створять у 57 містах 32 країн.
Основну сесію тестування планується провести в таких країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія і Швеція.
На сайті УЦОЯ наголошують, що за кордоном є обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання. Тому в разі відсутності доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору.
І звертають увагу, що деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.
НМТ-2024 за кордоном: список предметів
Список обов'язкових предметів НМТ за кордоном не відрізняється від того, який проходять в Україні. Серед них: математика, українська мова та історія України. Ще один предмет залишається на вибір абітурієнта.
Структура тестів буде такою ж, як і минулого року, а типи завдань не відрізнятимуться від ЗНО минулих років.
Як і в Україні, на кожен предмет виділено по годині часу, запланована одна 20-хвилинна перерва після проходження половини іспиту.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.