Novavax подала заявку на реєстрацію в ЄС вакцини від коронавірусу
Getty Images

Американська фармацевтична компанія Novavax подав заявку на реєстрацію в ЄС вакцини Nuvaxovid. Її створено на основі інактивованого коронавірусу.

Про повідомляє DW.

Очікують, що завдяки прискореній процедурі перевірки питання про допуск вакцини на європейський ринок вирішать протягом кількох тижнів. 

За словами експертів, щепитися нею погодяться і ті громадяни, які досі не наважилися взяти участь у кампанії з вакцинації, адже вакцину розробили за принципом, який використовується, при виробництві вакцин проти гепатиту В.

«Якщо Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дійде висновку, що користь від препарату Nuvaxovid з погляду захисту від COVID-19 перевершує ризики, воно рекомендуватиме його реєстрацію для застосування в певних умовах», — повідомили в EMA.

Зараз там проводять перевірку вакцини від Novavax в режимі послідовної експертизи реєстраційного досьє. Це означає, що ефективність та безпека препарату досліджують ще до того, як виробник подає заявку на отримання повноцінної реєстрації.

У травні цього року тодішній міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що влітку за контрактом Україна отримає 10 млн доз вакцини Novavax. Але потім цей контракт скасували.

Ще одна вакцина від СOVID-19 отримала дозвіл на використання. Які її особливості?