Новий дудл від Google. Компанія присвятила заставку 25-річчю антарктичної станції «Академік Вернадський»
Pixabay

6 лютого українській антарктичній станції «Академік Вернадський» виповнилося 25 років. З цієї нагоди Google створив дудл із її зображенням. Своєрідна заставка компанії розповідає про роль України в дослідженні Антарктиди.

Команда станції подякувала Google за привітання у Facebook.

«На стартовій сторінці в пошуку Гугл сьогодні розміщена наша станція і веселі пінгвіни довкола? А якщо натиснути на неї, переходимо до різних інформаційних посилань про Антарктиду та Україну в ній… Дякуємо за такий надзвичайний подарунок, завдяки якому про нашу станцію та ювілей дізнаються майже всі користувачі інтернету в Україні», — йдеться у повідомленні.

 

ПОДАРУНОК ВІД ГУГЛ ДО ЮБІЛЕЮ СТАНЦІЇ Друзі, ви вже звернули увагу, що на стартовій сторінці в пошуку Гугл...

Posted by Національний антарктичний науковий центр on Friday, February 5, 2021

З річницею українську станцію привітало посольство Великобританії в Україні.

«25 років тому Велика Британія передала Україні одну зі своїх дослідницьких станцій в Антарктиді — Фарадей, зробивши можливим повернення до кола країн, що проводять там дослідження, адже українці були у складі перших експедицій до цього континенту», — зазначили пресслужба дипломатичного представництва Сполученого Королівства у Twitter.

«Академік Вернадський» — єдина українська антарктична станція. Вона розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Станція — метеорологічна та географічна обсерваторія.

Її заснували в 1947 році як британську станцію Фарадей. У лютому 1996 року «Академіка Вернадського» Британія передала Україні. Потім станцію перейменували на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського. Вчені постійно проводять наукові дослідження на відповідній станції.

В Антарктиді українці зустріли Новий рік у «білу ніч» в розпалі літа