6 лютого українській антарктичній станції «Академік Вернадський» виповнилося 25 років. З цієї нагоди Google створив дудл із її зображенням. Своєрідна заставка компанії розповідає про роль України в дослідженні Антарктиди.
Команда станції подякувала Google за привітання у Facebook.
«На стартовій сторінці в пошуку Гугл сьогодні розміщена наша станція і веселі пінгвіни довкола? А якщо натиснути на неї, переходимо до різних інформаційних посилань про Антарктиду та Україну в ній… Дякуємо за такий надзвичайний подарунок, завдяки якому про нашу станцію та ювілей дізнаються майже всі користувачі інтернету в Україні», — йдеться у повідомленні.
ПОДАРУНОК ВІД ГУГЛ ДО ЮБІЛЕЮ СТАНЦІЇ Друзі, ви вже звернули увагу, що на стартовій сторінці в пошуку Гугл...
Posted by Національний антарктичний науковий центр on Friday, February 5, 2021
З річницею українську станцію привітало посольство Великобританії в Україні.
«25 років тому Велика Британія передала Україні одну зі своїх дослідницьких станцій в Антарктиді — Фарадей, зробивши можливим повернення до кола країн, що проводять там дослідження, адже українці були у складі перших експедицій до цього континенту», — зазначили пресслужба дипломатичного представництва Сполученого Королівства у Twitter.
25 років тому Велика Британія 🇬🇧 передала Україні одну зі своїх дослідницьких станцій в Антарктиді — Фарадей, зробивши можливим повернення 🇺🇦 до кола країн, що проводять там дослідження, адже українці були у складі перших експедицій до цього континенту.
— UK in Ukraine 🇬🇧🇺🇦 (@UKinUkraine) February 6, 2021
🐧🐋#UKandUkraine #COP26 pic.twitter.com/uZcSOzZwcH
«Академік Вернадський» — єдина українська антарктична станція. Вона розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Станція — метеорологічна та географічна обсерваторія.
Її заснували в 1947 році як британську станцію Фарадей. У лютому 1996 року «Академіка Вернадського» Британія передала Україні. Потім станцію перейменували на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського. Вчені постійно проводять наукові дослідження на відповідній станції.