Новий закон про мобілізацію підтримують 34% українців — КМІС

Лише третина українців (34%) підтримують ухвалені зміни у мобілізаційне законодавство. Під час опитування КМІС вони скоріше або повністю погодилися з твердженням «Я підтримую новий закон про мобілізацію».

20% скоріше не погодилися, а ще 32% зовсім не погодилися з цим твердженням. 14% не відповіли на запитання.

Водночас соціологи відзначають, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти і тим більше не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу.

«Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими закону або мати стримане, нейтральне ставлення», — йдеться у коментарі КМІС.

При цьому більшість українців (58%) погоджуються, що влада не повинна йти на компроміси в переговорах і треба продовжувати боротьбу, скільки буде потрібно (у травні 2022 року показник був 80%). Не згодні з цим — 30%.

Також 65% згодні з твердженням, що результати можливих перемовин з росією мають бути винесені на референдум. Не згодні — 25%.

Опитування було проведене протягом 26 травня-1 червня в рамках проєкту «MOBILISE». Методом телефонних інтерв’ю були опитані 2011 дорослих мешканців підконтрольних уряду України територій

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Діяльність Зеленського схвалюють 56% українців — КМІС