Новий закон «Про ОСЦПВ». Що зміниться для автомобілістів

Новий закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачає зміну ліміту виплат за європротоколом та змінить принципи виплати відшкодування власникам ненових автомобілів.

Про це йдеться у пресрелізах Моторно транспортного страхового бюро України (МТСБУ).

Збільшать ліміт виплат за європротоколом

Наразі він становить 50 тис. грн. Але впродовж найближчих місяців його планують збільшити до 80 тис. грн.

«З прийняттям нової редакції закону будь-яке ДТП, що підпадає під умови врегулювання за європротоколом, можна буде оформити за його допомогою, не хвилюючись, чи не перевищить ремонт автівки ліміту виплат», — зазначив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

За підсумками останнього року 36% ДТП врегульовуються за допомогою європротоколу. Кількість вимог, врегульованих за ним, за 2021 рік збільшилась на 28,7% до показника 45,4 тис. шт.

Змінять принципи виплати відшкодування власникам ненових автомобілів

За словами гендиректора, законопроєкт передбачає відходження від концепції зносу і перехід до концепції «приведення пошкодженого автомобілю до стану, в якому він був до ДТП».

Така концепція компенсації шкоди має низку переваг, зокрема:

1. Повний відхід від необхідності розрахунку зносу, тому що для ремонту автомобіля можна використовувати неоригінальні ліцензійні запчастини або запчастини, що були у використанні. Але у тих випадках, коли вони не впливають на безпеку подальшої експлуатації авто.

2. Виплата відшкодування на СТО і подальший відновлювальний ремонт автомобіля. Постраждалому не потрібно буде перейматись питанням, чи вистачить грошей на ремонт, якщо він отримує з СТО вже відремонтований автомобіль.

У певних випадках за згодою між страховиком та постраждалим може бути виплачена компенсація у грошовій формі. Наприклад, коли постраждалий взагалі не хоче ремонтувати пошкоджену автівку, а планує продати її з дисконтом, який враховує пошкодження внаслідок ДТП.

Передбачають, що новий закон має значно підвищити рівень захисту людей, що постраждали в ДТП.

Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2022 рік. Основні цифри