404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Новорічне звернення Зеленського: про втрату нюху, супергероїв та бруд на вентилятор (відео)

Цьогоріч президент Володимир Зеленський зробив новорічне звернення до українців у формі розмови з дітьми. Тим довелося послухати і про досягнення, і про втрати. І навіть про відсотки кредитів.

До здобутків глава держави заніс дні тиши на Донбасі, побудовані дороги й мости, повернення Марківа.

Також згадав про померлих у 2020 році Патона, Скорика, Жванецького та Віктюка.

Рік тому країна обговорювала меседж нового глави держави про те, що «немає різниці». У своїй другій президентській промові Зеленський теж говорив про єдність країни і при цьому переходив з української мови на російську. Таким чином він звернувся до жителів Криму і окупованих територій Донбасу з закликом «перевести годинники».

Про ковід

«Навесні ми почали всі хворіти. Виявилось, що в лікарнях та аптеках багато чого немає. Чому? Просто дехто втратив нюх ще задовго до ковіду». 

Про героїв року

«У 2014-му ми знову переконалися — супергерої існують. І до наших військових доєднались наші медики. Наші суперлікарі. Суперлаборанти. Суперводії швидкої. Суперпілоти. Суперприкордонники. Супервчителі. Наші суперпожежники та суперрятувальники. І ми точно не маємо іншого варіанту, аніж бути супер-Україною».

Про дороги й будівництво

«Ми руйнували стереотипи. Наприклад, що в Україні неможливо робити хороші дороги. Цей міф пішов на всі чотири сторони по всіх чотирьох тисячах кілометрів нових доріг... Цей рік довів, що дитячу лікарню «Охматдит» можна добудувати і не передавати, немов булаву, кожному наступному президенту України. Що можна «знести» пам’ятник корупції, встановлений ще у 2004 році і за вісім місяців перетворити легендарний довгобуд України на новий міст у Запоріжжі. А по всій Україні відбудувати 150 мостів. І ми не слухаємо метальників бруду на вентилятор соцмереж. Після когось залишаться пости. А після когось залишаться мости». 

Про повернення своїх 

«2020-й знову довів, що Україна своїх не залишає. І нам неважливо звідки повертати своїх людей: підвали ОРДЛО, російська в’язниця чи китайский Ухань. Це полонені моряки танкеру із Лівії чи загиблий екіпажі пасажири літака з Ірану. І ми однаково щасливі повертати 250 тисяч громадян, що застрягли через карантин по світу, або одного українця. Нашого захисника — нескореного Віталія Марківа». 

Про війну на Сході

«Цей рік нагадав нам, що таке тиша. Слова «Сьогодні не стріляли». Дні, коли в новинах кажуть: «За добу немає втрат». Тижні, коли матері, дружини й діти не плачуть. Місяці, коли наші військові не гинуть. 158 днів припинення вогню на Донбасі. Найдовше від початку війни».

Про українські Крим та Донбас

«Я хочу не казати на Банковій у Києві, що в Україні настане мир. А сказати на Артема в Донецьку, що мир в Україні настав. І написати «Крим  це Україна» не в Інтернеті, а на піску, на пляжі в Ялті, на українському піску українського пляжу української Ялти. Донецьк, Луганськ і Крим зараз у всіх сенсах цього слова, живуть в іншому часі. І вже майже годину, як по телевізору вам сказали, що Новий рік настав. Але я знаю, що вже майже годину, як ви чекаєте нас, щоб зустріти Новий рік разом. Як одна сім'я. Як один народ. Як одна країна. Тож, Донбас и Крим! Переведіть годинники назад. Будьте з нами!».