Обмін санкціями. Китай заборонив в'їзд європарламентарям у відповідь на обмеження ЄС
Getty Images

Уряд у Пекіні 22 березня оголосив про заборону на в'їзд до КНР декількох євродепутатів і вчених з Німеччини та інших країн ЄС. Це реакція на оголошення санкцій Європейським Союзом.

Як повідомляє DW, Китай запровадив обмеження проти євродепутатів з Німеччини Райнгарда Бютікофера і Міхаеля Ґалера. Також під санкції потрапив Німецький Інститут досліджень Китаю Меркатора в Берліні.

Загалом КНР запровадила санкції проти десятьох політиків і вчених, а також чотирьох організацій з ЄС. Як повідомило МЗС Китаю, вони «завдають серйозної шкоди суверенітету та інтересам Китаю і навмисно поширюють брехню і неправдиву інформацію».

Людям під санкціями та їхнім родичам заборонили в'їзд до Китаю, а також до спеціальних адміністративних зон Гонконгу і Макао. Крім того, пов'язані з ними компанії та організації не повинні вести бізнес з Китаєм.

У МЗС Китаю також зазначили, що ЄС повинен утриматися від того, щоб «повчати інших щодо прав людини» і втручатися у «внутрішні справи Китаю».

У МЗС Німеччини повідомили, що федеральний уряд взяв до відома реакцію Китаю.

Вранці 22 березня Рада Євросоюзу запровадила санкції проти 11 осіб і чотирьох організацій з Росії, Китаю та кількох інших країн за їхню причетність до грубих порушень прав людини. 

Санкції щодо чотирьох осіб і однієї організації з Китаю запровадили за порушення прав уйгурів у провінції Сіньцзян. Це, зокрема, партійні чиновники та високопосадовий очільник силових структур у цьому регіоні.

Як зазначає агенція AFP, це перші санкції ЄС проти Китаю за порушення прав людини з часів придушення протестів на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році.

ЄС затвердив санкції за порушення прав людини у РФ і ще п’яти країнах