Міністр оборони США Піт Гегсет наказав керівництву Пентагону і Збройних сил США розробити план скорочення оборонного бюджету на 8% протягом наступних пʼяти років.
Про це пише американська газета The Washington Post із посиланням на отриманий документ і власні джерела.
План мають підготувати до 24 лютого. Але скорочення не повинні стосуватися 17 категорій, включно з операціями на південному кордоні США, модернізації ядерної зброї та систем протиракетної оборони, а також закупівель підводних човнів та дронів-камікадзе.
Бюджет Пентагону на 2025 рік становить близько $850 млрд. Якщо вимоги Гегсета виконають, це стане найбільшим скороченням витрат Пентагону з 2013 року.
У своєму документі Гегсет наголошує, що фінансування програм, спрямованих безпосередньо на «бойові потреби», має бути збережене за рахунок урізання «малоефективних статей». Серед таких він назвав програми різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI), а також дослідження, пов’язані зі зміною клімату.
Пріоритетними напрямками фінансування визначено будівництво військових об'єктів у Тихоокеанському регіоні, а також підтримку Індо-Тихоокеанського та Північного командування. За словами високопосадовця Пентагону Роберта Салессеса, зекономлені кошти можуть бути спрямовані на нові стратегічні ініціативи США, зокрема на розширену систему протиракетної оборони — так званий «Залізний купол для Америки», про який раніше заявляв експрезидент Дональд Трамп.
Водночас газета The Washington Post зазначає, що у розпорядженні Гегсета є важливий аспект — відсутність згадок про певні стратегічні командування. У списку напрямків, фінансування яких слід зберегти, не вказані Європейське командування (яке відіграє ключову роль у підтримці України у війні з росією), Центральне командування (відповідальне за операції на Близькому Сході) та Африканське командування (яке управляє присутністю американських військ на континенті).
Окрім того, видання нагадує про указ Трампа, який зобов’язує Пентагон скласти списки співробітників, що перебувають на випробувальному терміні, ймовірно, для їхнього подальшого звільнення.
Під час своєї першої європейської поїздки після вступу на посаду Гегсет заявив, що Вашингтон не підтримує вступ України до НАТО і що для Києва «нереально» повернути кордони, що існували до 2014 року. Гегсет також заявив, що європейські війська мають бути основною силою, що забезпечує безпеку післявоєнної України, і що американські військові не братимуть участі в цьому.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.