Оборонці Маріуполя завадили захопити Запоріжжя та створити умови для оточення ООС — Генштаб ЗСУ

Гарнізон «Маріуполь» виконав поставлене бойове завдання. Командири підрозділів на «Азовсталі» отримали наказ від вищого військового командування зберегти життя особового складу.

Про це йдеться у заяві Генерального штабу ЗСУ.

«Вищим військовим командуванням було віддано наказ командирам підрозділів, які перебувають на «Азовсталі», зберегти життя особового складу. Триває операція з порятунку заблокованих на території заводу захисників України», — зазначається у повідомленні.

У Генштабі нагадали, що розпочалася евакуація 53 тяжкопоранених військовослужбовців, яких доставили до медичного закладу у Новоазовську, а ще 211 захисників через гуманітарний коридор евакуювали до Оленівки з подальшим поверненням їх на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну. Заходи з порятунку оборонців, які залишаються на території «Азовсталі», тривають.

«Захисники Маріуполя — герої нашого часу. Вони назавжди в історії. Це окремий загін спеціального призначення «Азов», 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя. Утримуючи позиції на «Азовсталі», вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20000 особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС», — додали у штабі.

Сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало можливість ЗСУ підготувати та створити оборонні рубежі, на яких українські війська знаходяться і сьогодні та дають гідну відсіч агресору.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

З «Азовсталі» виїхали автобуси з українськими військовими — Reuters (відео)