«Очевидно, я підтримую Україну»: Ілон Маск відповів Володимиру Зеленському

Американський мільярдер Ілон Маск заявив президенту Володимиру Зеленському, що продовжує «дуже підтримувати Україну».

Опитування Ілона Маска про Крим і Донбас

Напередодні ввечері засновник SpaceX на своїй сторінці у Twitter запустив два скандальних опитування. У першому він запропонував провести повторні референдуми на анексованих територіях, формально віддати росії Крим та проголосити нейтральний статус України. Станом на 8:00 в опитуванні взяли участь 2 млн 199 тис. користувачів («за» — 39,2%, «проти» — 60,8%).

В іншому твіті Маск задав запитання, чи мають жителі Донбасу та Криму самі вирішувати, кому належать ці регіони (проголосували 1 млн 788 тис. користувачів, «за» — 57,8%, «проти» — 42,2%).

Свої пропозиції він пояснив бажанням запобігти смерті «мільйонів» та побоюваннями, що Україна не зможе перемогти росію у тотальній війні.

Реакція Ілона Маска на опитування Володимира Зеленського

У відповідь Маску з'явилась велика кількість критичних коментарів та твітів. Зокрема, президент Зеленський запустив власне опитування.

Він запропонував користувачам обрати, який Маск їм подобається більше — той, що підтримує України чи росію. У голосуванны вже взяли участь 1 млн 696 тис. осіб. 81,2% з них проголосували за перший варіант.

Опитування Зеленського прокоментував і сам засновник SpaceX.

«Я продовжую дуже підтримую Україну, але переконаний, що масштабна ескалація війни завдасть великої шкоди Україні і, можливо, світу», — написав він.

Далі у коментарях під твітом українського президента Маск зазначив, що SpaceX фінансово підтримує боротьбу проти збройної агресії росії.

«Наразі SpaceX витратили зі своєї кишені на включення та підтримку Starlink в Україні близько 80 мільйонів доларів. Наша підтримка росії становить 0 доларів. Очевидно, ми за Україну», — наголосив він.

При цьому бізнесмен знову додав, що «спроба повернути Крим призведе до масової загибелі, ймовірно, невдачі та ризику ядерної війни» і «це було б жахливо для України та Землі».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Мережа Starlink стала доступною на всіх континентах Землі — Ілон Маск