404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Очільник МЗС Словаччини вибачився перед Україною за жарт прем'єра країни про Закарпаття
Іван Корчок

Міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок вибачився за невдалий жарт свого прем'єр-міністра про те, що він «пообіцяв Закарпаття» в обмін на російську вакцину.

Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні я спілкувався з Дмитром Кулебою. Я вибачився перед ним за недоречні заяви прем'єр-міністра Словацької Республіки Ігоря Матовича на адресу України. Мені тим більше шкода, що буквально кілька днів тому ми в Києві надзвичайно добре поговорили про те, як далі розвивати наші відносини», — написав Корчок у середу ввечері.

Нагадаємо, під час радіоінтерв’ю на запитання журналіста, що пообіцяв глава словацького уряду росіянам за постачання вакцини, Матович відповів: «Закарпатську Україну».

Потім Матович дав зрозуміти, що пожартував, і запевнив, що не давав росіянам жодних обіцянок.

Глава МЗС Кулеба  висловив жаль, що своїми некоректними висловлюваннями словацький прем’єр псує «надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною та Словаччиною".

Словаччина зіткнулася з політичною кризою після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 млн доз російської вакцини.

1 березня уряд Словаччини підтвердив закупівлю 2 млн доз російської вакцини від COVID-19 «Спутник V». Як ми писали раніше, прем’єр Словаччини наголосив, що російська вакцина — це ліки, а не гібридна зброя.

Кабмін України заборонив російську вакцину проти коронавірусу. 

Прем’єр Словаччини «пообіцяв» росіянам Закарпатську Україну. Наше МЗС вимагає вибачень