ОГП та СБУ повідомили про підозру заступнику міністра оборони РФ
Getty Images

Офіс Генерального прокурора та СБУ повідомили про підозру заступнику міністра оборони Російської Федерації — начальнику Головного військово-політичного управління Збройних Сил РФ Андрію Картаполову.

Українські правоохоронці підозрюють його у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, веденні агресивної війни та порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

За даними слідства, генерал-полковник у січні-лютому 2015 року обіймав посаду начальника Головного оперативного управління — заступника начальника Генштабу ЗС РФ. У змові з іншими керівниками Збройних Сил РФ він порушив територіальну цілісність України. Російський офіцер планував і керував діями Збройних Сил Росії та підконтрольних їм бойовиків, які захопили місто Дебальцеве та прилеглі до нього поселення.

Слідчі встановили, що у серпні 2014 року російський посадовець та інші офіцери ЗС РФ планували й керували російськими підрозділами під час вторгнення на територію України. Офіцер брав участь в організації віроломного вбивства українських бійців біля Іловайська. Тоді українські війська виходили через «зелений коридор» під так звані «гарантії» керівництва РФ. Цей же посадовець, як вважають слідчі, організував подальшу збройну окупацію ОРДЛО.

Підозру Картаполову повідомили за статтями Кримінального кодексу:

  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
  • ведення агресивної війни;
  • порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством.

Санкції статей передбачають максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

«План Б» невдалий. Або його взагалі ніколи не було