Оксфорд і Гарвард можуть відкрити свої філії в Україні. Але не в столиці
Гарвардський університет

Іноземні університети та інститути тепер зможуть відкрити свої філії в Україні. Кабінет міністрів оприлюднив постанову № 304 від 24 березня, що регламентує утворення та ліквідацію відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти.

 «Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти», — зазначив Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки України.

Водночас, відкрити свою філію в Україні зможуть лише вищі навчальні заклади, що посідають не нижче 3000-го місця у міжнародних рейтингах QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities.

До першої п'ятірки цих рейтингів входять університети Гарвард (США), Оксфорд (Велика Британія), Стенфорд (США) і Массачусетський Інститут Технологій (США).

У постанові Кабміну нагадують, що відповідно до ст.33 Закону України «Про вищу освіту», у містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі створення філій вищих навчальних закладів не допускається.

Постанова уряду також забороняє навчальним закладам держави-агресора або держави-окупанта утворювати свої підрозділи на території України.

Чотири українські університети увійшли до рейтингів найкращих у світі