Окупанти засудили українського студента через його громадянську позицію
iStock

«Суд» Євпаторії в окупованому Криму засудив студента українського вузу до року позбавлення волі за «створення екстремістського співтовариства» з метою повернення Криму Україні.

Про це повідомила пресслужба «Євпаторійського міського суду».  

Студента геолого-географічного факультету одного з українських вузів визнали винним у вчиненні «злочину», передбаченого ч.1 ст.282.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (створення екстремістського співтовариства).

Україна завела справу через поставки обладнання Siemens до Криму

«При відвідуванні в 2020 році Республіки Крим Д був виявлений і затриманий співробітниками ФСБ, які вже знали про його злочинну діяльність. Громадянин Д вину визнав повністю, розкаявся у скоєному, при цьому пояснив, що злочин скоїв, оскільки потрапив під вплив групи українських студентів з радикально-націоналістичними переконаннями, а також пропаганди українських засобів масової інформації», — йдеться у повідомленні.

Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк 1 рік, з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму, з «позбавленням права займатися діяльністю, пов'язаною з адмініструванням сайтів, спільнот (груп у соціальних мережах) з використанням електронних і інформаційно-телекомунікаційних мереж, зокрема мережі «Інтернет», терміном на 1 рік».

Кремль заявляє про можливу гуманітарну катастрофу у Криму