США представили союзникам план щодо укладення мирної угоди між росією та Україною. Він, зокрема, передбає замороження лінії фронту та послаблення санкцій проти Москви у разі тривалого припинення вогню.
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.
За словами європейських посадовців, контури американського плану обговорили під час зустрічей у Парижі 17 квітня.
Ця пропозиція фактично заморозить війну, а окуповані росією українські території залишаться під контролем Москви, кажуть співрозмовники.
Прагнення України приєднатися до НАТО теж не обговорюватимуть.
Один зі співрозмовників заявив, що плани, які необхідно додатково обговорити з Києвом, не будуть остаточним врегулюванням і що європейські союзники не визнають окуповані території російськими. Джерела підкреслили, що переговори будуть безрезультатними, якщо Кремль не погодиться припинити бойові дії, і що вкрай важливо надати Україні гарантії безпеки для забезпечення будь-якої угоди.
Нагадаємо, Україна вже погодилась на припинення вогню, її позиція полягає у тому, що Москва також повинна погодитися на це, перш ніж обговорювати інші питання, повідомив співрозмовник Bloomberg. За його словами, завданням української делегації у Парижі було обговорити, як здійснюватиметься моніторинг припинення вогню, а також питання миротворчого контингенту.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.