Олексія Чернишова не відсторонили від посади віцепремʼєра та міністра національної єдності

Вищий антикорупційний суд не відсторонив Олексія Чернишова від посади віцепремʼєра та міністра національної єдності. Про це просили Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура через те, що посадовця підозрюють у хабарі в особливо великих розмірах.

Про це із зали суду передає кореспондентка «Суспільного».

Чернишову 27 червня призначили заставу в 120 млн грн. Його адвокат 1 липня заявив, що заставу не внесли та подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Справа Олексія Чернишова: що відомо

20 червня видання «Українська правда» опублікувало розслідування, у якому стверджується, що Чернишов фігурує в корупційній оборудці у будівельній сфері, яка під час повномасштабного вторгнення могла завдати державі збитків на понад 1 млрд грн.

23 червня 2025 року віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов отримав підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні хабаря в особливо великому розмірі. Це стосується справи про корупцію у Міністерстві розвитку громад і територій, яке Чернишов очолював у 2020—2022 роках.

За даними слідства, один зі столичних забудовників розробив схему незаконного одержання землі в Києві під ЖК. Для цього звернувся до Чернишова, який тоді очолював Мінрегіонів, і ще низки високопосадовців відомства, які допомогли передати цю ділянку одному з держпідприємств. А вже це підприємство незаконно уклало угоди з «потрібною» будівельною компанією.

За цими договорами забудовник мав передати державі частину майбутніх квартир — залежно від вартості землі. Щоб віддати якомога менше квартир, вартість ділянки спеціально занизили майже в пʼять разів. Різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила мільярд гривень. Саме на таку суму держава недоотримала б квартир, якби договори виконали. Однак ділянку заарештували за клопотанням НАБУ і САП.

Як «подяку» за допомогу забудовник продав високопосадовцям і повʼязаним з ними людям квартири зі значними знижками — по 1–8 тис. грн за кв.м, хоча реальна ринкова ціна такого житла — майже 30 тис.грн за кв.м. Загальна сума неправомірної вигоди від цього становить 16,8 млн грн. Частину цих квартир теж арештували.

Чернишов у рамках запобіжного заходу протягом двох місяців зобовʼязаний прибувати на вимогу, не виїжджати за межі України, не спілкуватися зі свідками та підозрюваними, а також повідомляти про зміну місця проживання чи роботи.

30 червня повідомлялось, що Міністерство єдності, яке очолює віцепрем’єр-міністр Олексій Чернишов можуть ліквідувати.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Олексія Чернишова призначили міністром національної єдності України: що про нього відомо