Олімпіада-2022. Результати українців, допінг-скандал Росії та яка країна стала лідером медального заліку 9 лютого
Getty Images

У середу, 9 лютого, українські спортсмени на зимових Олімпійських іграх-2022 у Пекіні продовжили боротися за нагороди.

Загалом у п'ятий змагальний день Олімпіади у Пекіні розіграли шість комплектів нагород у восьми видах спорту: гірських лижах, лижному двоборстві, санному спорті, сноуборді, фристайлі та шорт-треку.

На старт вийшли десять представників нашої команди.

Результати виступів українців у п'ятий день змагань

Гірськолижниця Анастасія Шепіленко не фінішувала у змаганнях з гірськолижного спорту.

А от гірськолижник Іван Ковбаснюк став 16-м під час першого тренування у швидкісному спуску у гірськолижній комбінації. Проте він ще може піднятися, адже результати семи спортсменів, які знаходяться вище за нього, можуть бути дискваліфіковані.

Саночник Антон Дукач під час тренування командних змагань показав 7-й результат.

Український скелетоніст Владислав Гераскевич показав 5 місце під час офіційного тренування.

Українець Дмитро Мазурчук фінішував у лижному двоборстві (гонка 10 км) на 36-му місці.

Українська пара саночників Ігор Стахів та Андрій Лисецький посіла 15-те місце з 17-ти.

У стрибках з трампліну у першому тренуванні українці Віталій Каліниченко здобув 54 місце, Антон Корчук — 59; Євген Марусяк — 69)

Допінг-скандал Росії

На Олімпіаді-2022 перенесено церемонію нагородження з фігурного катання.

Причиною став провалений допінг-тест одного з російських фігуристів. Ім'я підозрюваного спортсмена поки не називають.

Церемонія вручення медалей мала відбутися ще у вівторок, 8 лютого, але фігуристів досі не нагородили.

У командному турнірі з фігурного катання перемогла збірна олімпійського комітету Росії, срібло вибороли США, а бронзу — Японія.

Міжнародний олімпійський комітет спільно з Міжнародним союзом ковзанярів (ISU) підтвердили, що церемонію нагородження перенесли через юридичні проблеми. Зараз тривають перемовини й консультації, щоб ухвалити остаточне рішення.

Зазначимо, що Росія відсторонена від участі в Олімпійських іграх через систематичне порушення антидопінгових правил. Цьогоріч росіянам заборонено використовувати національну символіку, гімн та прапор. Назву країни замінили на абревіатуру збірна ОКР, тобто збірна олімпійського комітету Росії.

Перша «золота» медаль США

9 лютого сноубордистка Ліндсі Джекобеліс принесла США першу «золоту» медаль на Олімпіаді у Пекіні. Загалом в американської збірної на Іграх поки що сім нагород.

Які країни потрапили до трійки лідерів медального заліку 9 лютого

Перше місце медального заліку здобула Німеччина, в активі якої вісім медалей — п’ять «золотих» та три «срібні».

На другому місці Новегія, у збірної цієї країни чотири «золота», два «срібла».

А на третьому місці Швеція, у якої чотири «золоті» і одна «срібна» медалі.

Раніше Chas News писав про результати українців за четвертий день зимової Олімпіади.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Олімпійський вогонь, феєрверки та світлове шоу. Як пройшла церемонія відкриття Олімпіади-2022 у Пекіні (фото, відео)