404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Організатори світового танцювального фестивалю в Аргентині відмовляються скасувати його

Багатотисячний фестиваль Global Eclipse — очевидно, єдина у світі масштабна подія, не скасована через пандемію. Він може відбутися в Аргентині, незважаючи на те, що уряд заборонив міжнародним туристам відвідувати країну. Власники квитків розлючені тим, що організатори не повертають гроші.

Фестиваль трансу і електронної танцювальної музики (EDM) Global Eclipse Patagonia Gathering 2020, як повідомляє британське видання The Guardian,  — це свято повного сонячного затемнення в Аргентині цього грудня.

Місце збору знаходиться на пагорбах посеред гір. До пандемії організатори обіцяли відвідувачам «кемпінг, мистецтво, музику, майстер-класи, йогу, танці та безліч можливостей, щоб надихнути душу та оживити дух».

Подія — у категорії всесвітньо відомих фестивалів, таких, як Burning man або Rainbow Serpent, та обіцяла неперевершені види сонячного затемнення 14 грудня. Тисячі людей з усього світу, які протягом 10 днів мали гуляти посеред аргентинської пустелі, звучало як амбіційне зусилля ще до COVID-19.

Але глобальна пандемія чомусь мало вплинула на організаторів фестивалю. Вони твердо вирішили взяти плату наперед і відмовляються повертати гроші власникам квитків. Фестиваль все ще запланований на грудень 2020 року.

Тим часом Аргентина наближається до 1 млн випадків захворювання на COVID-19. Зараз влада відмовляється впускати в країну міжнародних туристів.

Подія відбувається раз на три роки і величезна кількість шанувальників купила квитки ще до пандемії. Організатори відмовляються повертати гроші на тій підставі, що фестиваль не скасований. При цьому переважна більшість власників квитків (наприклад, з Австралії) не мають можливості взяти участь.

Студентка з Мельбурна Біллі Калвелл забронювала квиток на суму близько 700 австралійських доларів ($500) за планом оплати в січні — ця сума їй коштувала трьох років роботи без перерви. «Фестиваль Global Eclipse відбувається лише раз на три роки і навколо нього виникає багато галасу», — сказала вона The Guardian.

26 серпня, після місяців мовчання організаторів, вони оголосили, що «Патагонська вечірка» відбудеться.

Замість повного відшкодування організатори Global Eclipse Inc та Global Eclipse Argentina запропонували програму «викупу», коли клієнти зможуть отримати 50% вартості квитка, а також вартість проживання та проїзду на автостоянку в обмін на підписання юридичного документу, який «звільнить [організаторів] від відповідальності за [«Патагонську вечірку»]».

«Якщо ми не можемо поїхати в Аргентину і відвідати фестиваль, я вважаю, що ми повинні мати право на 100% відшкодування», — вважає Калвелл і багато інших власників квитків.

Організатори пов’язані з низкою інших успішних фестивалів трансу, включаючи щорічний Symbiosis Gathering в Каліфорнії та фестивалі, присвячені затемненням, в Австралії. У електронному листі, надісланому власникам авіаквитків у серпні, який вони показали Guardian Australia, Global Eclipse Inc зазначила, що не може надати повне відшкодування.

Подія «форс-мажорних обставин»

Однією з головних скарг від потенційних відвідувачів є відсутність прозорості щодо поточного стану фестивалю. Незважаючи на те, що до події залишилося менше двох місяців, Guardian Australia не змогло знайти загальнодоступний список виконавців, заброньованих на виступ.

Тих, хто все ще бажає взяти участь, попросили підписати «відмову від відвідування».

Між тим, маючи один із найвищих показників зараження у світі, кількість померлих числом понад 25 000 та неміцну економіку, Аргентина вже відчуває напруження навіть без відвідування фестивалю потенційно інфекційними іноземцями.

Аргентинці відчули один з найтриваліших і найсуворіших карантинів у світі. Регулярні внутрішні рейси відновлюються вперше з березня лише цього тижня. Громадські зібрання періодично забороняє влада. Величезна кількість подій у країні скасовується з метою стримування поширення вірусу.

Фестиваль має проводитися поблизу невеликого містечка Лас-Колорадас, де мешкає менше 1000 людей. Це за чотири години їзди від найближчого великого міста. Вебсайт фестивалю також повідомляє про відсутність мобільного зв’язку у місці проведення, що викликає питання, наскільки ефективним було б спілкування у випадку спалаху вірусу.

Організатори зазначають в електронному листі до покупців квитків, що «місце готове до розміщення тисяч безпечно віддалених людей».

Ліза Спаньоло, експерт з міжнародного комерційного права з Університету Монаш, сказала The Guardian, що якщо фестиваль таки відбудеться, навряд чи власники квитків матимуть право на повернення коштів.

«Проблема полягає в тому, що споживач отримує саме те, про що домовився, але відвідувачі просто не можуть дістатися самостійно до події», — сказала вона.

Але залежно від того, якої країни законодавство застосовується, Спаньоло сказав, що це можна вважати ситуацією «форс-мажорних обставин» або «труднощів», ​​тобто обставини різко змінилися з моменту здійснення покупки. У цьому випадку може бути правовий сценарій, коли витрати розподіляються між постачальником та споживачем.

Спаньоло сказав, що такі документи, як договір викупу, є загальноприйнятими в правовому полі та є формою розрахункової оплати, яка використовується для припинення спірних вимог.

Guardian Australia звернулась по коментар до Global Eclipse Inc і досі не отримала офіційної відповіді.

Ось так і довіряй деяким організаторам, які не визнають загрозу COVID-19.

 

Гібрид церемонії і фільму. Одеський кінофестиваль вперше відбудеться онлайн