Осетровий Супермісяць: ввечері 1 серпня українці зможуть побачити унікальне астрономічне явище

Ввечері 1 серпня 2023 року українців чекає яскраве астрономічне явище — Супермісяць. У серпні його ще називають Осетровим.

Сhas News пояснює, що це означає, чи несе воно небезпеку для здоров’я і чому подія отримала «рибну» назву.

Супермісяць у серпні 2023

Повний місяць, або повня у серпні 2023 відбудеться двічі:

  • 1 серпня о 21:31 за Києвом,
  • 31 серпня о 4:35 за Києвом.

В ніч з 1 на 2 серпня Місяць опиниться на відстані 357 530 км від Землі (зазвичай — 384 400 км). У цей час Місяць виглядатиме більшим та яскравішим ніж зазвичай, а також може набути рожевого відтінку.

Осетровий Супермісяць — чому така назва

Повню у серпні називають «осетровою». Ця назва прийшла до нас з Америки. Справа у тому, що в цей час Великі озера Північної Америки наповнює найбільша риба регіону — осетер.

А от Супермісяць 30 серпня матиме назву Блакитний.

Що таке Супермісяць

Супермісяць — це не офіційний астрономічний термін. Це слово вперше використав американський астролог Річард Нолле у статті 1979 року для журналу Dell Horoscope. Він описав це явище як «новий або повний місяць у момент максимального, або майже максимального (до 90%) зближення з Землею на заданій орбіті».

Отже, супермісяць, або суперповня — це явище, коли повний Місяць підходить найближче до Землі. У цей час супермісяць виглядає на 7% більшим і на 16% яскравішим, ніж звичайний повний Місяць.

Як супермісяць впливає на людину

Під час повного Місяця потрібно контролювати свої емоції, адже повня робить людей збудженими і імпульсивними. Водночас, повний Місяць надає людині додаткової енергії. Отже на повню і кілька наступних днів варто бути терпимими, зважувати свої вчинки і направляти енергію на корисне.

У період супермісяця його енергетичний вплив на землю і її мешканців зростає. Втім супермісяць, попри деякі забобони, не викликає великих потопів, землетрусів, цунамі чи вивержень вулканів. Суперповня лише спричиняє трохи вищі припливи, ніж звичайні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Місячний календар на серпень 2023: коли новий і повний Місяць