Оточення Коломойського заробило на перепродажі вугілля для «Центренерго» 370 млн грн — Bihus
Oilpoint

ТОВ «Укрвуглезбагачення груп», яким керують пов’язані з Ігорем Коломойським особи, на перепродажі вугілля для «Центренерго» «заробило» 120 млн грн, а ще 250 млн грн заборгувало шахтам.

Про це кажуть журналісти Bihus.info у розслідуванні.

Автори нагадали, що в середині березня пресслужба «Центренерго» заявила, що держшахти на початку 2021 року не відвантажували вугілля на підприємство за прямими договорами. «Натомість вугілля постачалося через ТОВ «Укрвуглезбагачення груп», попри дію наказу Міністерства енергетики, що забороняє постачання вугілля через приватних посередників без передоплати» — повідомили розслідувачі.

За інформацією Bihus.Info, у січні-лютому «Укрвуглезабезпечення груп» продала «Центренерго» близько 400 тис. тонн вугілля. Це вугілля компанія купувала у шахт в середньому за 1200 грн/тонна, а перепродавала «Центренерго» за середньою ціною 1640 грн/тонна. З урахуванням витрат на збагачення купленого вугілля, орієнтовний заробіток фірми лише за два місяці — 120 млн грн.

Водночас, за даними співрозмовників Bihus.Info в Міністерстві енергетики, компанія не заплатила шахтам за вугілля близько 250 млн грн. «З урахуванням цього боргу, «заробіток» «Укрвуглезабезпечення груп» міг сягнути 370 млн грн», — кажуть журналісти.

«Укрвуглезабезпечення груп» зареєстрована в салоні краси на околиці Києва, власницею фірми є 27-річна черкащанка Анастасія Єрмолович. Вона продає власні картини у соцмережах і раніше не займалася не лише вугільним, а й жодним іншим бізнесом. Та в межах журналістського розслідування виявилося, що батьки Єрмолович пов’язані з олігархом Коломойським.

Її мати, Олена Єрмолович, керує компанією «Фабрика технічних паперів», серед власників якої (через «Київську фабрику технічних паперів») є прямі партнери  Коломойського, Олексій Буйніс та Євген Кричевський. Вони з Коломойським, Боголюбовим, Палицею-молодшим та Кіперманом-старшим є партнерами у заводі «Нафтохімік Прикарпаття» та «збройному» проєкті (компанія «Рокіт-М»).

Батько Анастасії, Сергій Єрмолович, раніше працював на «Київській фабриці технічних паперів». Нині він значиться власником і керівником компанії «Кей Стоун». «Контактний номер цієї компанії в держреєстрі використовується ще низкою фірм з орбіти бізнесменів Кіперманів», — з’ясували журналісти.

Зв’язатися та отримати коментар від Анастасії Єрмолович журналістам не вдалося. «Натомість батько Анастасії не здивувався питанню про Коломойського, уточнив у журналістів, чи має він це коментувати, і поклав слухавку», — додають журналісти.

За підрахунками Bihus.info, схеми на «Центренерго» за роботи лояльного до олігарха менеджменту принесли пов’язаним з ним фірмам понад 3,5 млрд грн. З них, зокрема, близько 1,5 млрд грн з електроенергії та 500 млн грн з постачання газу.

«З урахуванням «останньої вугільної схеми» фірми, пов’язані з Коломойським, за півтора роки заробили на «Центренерго» понад 3,5 млрд грн», — підсумували журналісти.

АМКУ оштрафував компанії групи Коломойського на 4,7 млрд грн