Болгарський парламент відмовився схвалити підписання двосторонньої угоди про безпеку з Україною. Колишній прем'єр-міністр Бойко Борисов та лідер партії ГЕРБ, який раніше підтримував цю ініціативу, змінив свою позицію.
Про це пише Euractiv.
Напередодні тимчасовий премʼєр-міністр Болгарії Дімітар Главчев звернувся до парламенту з проханням ухвалити рішення про те, чи підписувати безпекову угоду з Україною. Він обіцяв підписати її ще в жовтні 2024 року, очікувалося, що це зроблять 19 грудня у Брюсселі під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.
Однак Борисов, який раніше цю ідею підтримував, виступив проти. Це важливо, бо ГЕРБ має найбільше місць у болгарському парламенті.
Але, за словами Борисова, зараз ситуація змінилася.
«Ще пів року тому ми б категорично підтримали таку угоду», — сказав Борисов, додавши, що сьогодні така підтримка рівнозначна «купівлі заводу 9 вересня».
Бойко Борисов пояснив, що причиною зміни позиції є посилення дискусії в Європі та США про досягнення миру в Україні. Він додав, що Болгарія працюватиме над відновленням та встановленням мирного процесу в Україні, але підкреслив, що це має бути регулярний уряд, який підпише «взаємовигідний договір».
Борисов не уточнив, у чому саме він бачить відсутність взаємної вигоди в запропонованій угоді. Відповідаючи на запитання, як звичайний уряд, до складу якого входить соціалістична партія БСП, може підписати угоду про військову співпрацю з Україною, Борисов зазначив: «Якщо угода буде взаємовигідною, жодна сторона не буде заперечувати». Хоча БСП послідовно виступає проти будь-якої військової допомоги Україні.
Сам Главчев відкинув звинувачення в тому, що звернувся до Національних зборів за мандатом для саботажу урядових переговорів. Він заявив, що єдиною причиною його звернення до депутатів за схваленням була запропонована 10-річна тривалість угоди.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.