Партія Ердогана зазнала історичної поразки на місцевих виборах у Туреччині

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зазнав безпрецедентної поразки на місцевих виборах від головної опозиційної партії з того часу, як він прийшов до влади у 2002 році.

Про це пише Bloomberg.

Згідно з попередніми результатами, Партія справедливості та розвитку (ПСР) Ердогана вперше в історії відстала від головної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) на муніципальних виборах 31 березня. Підтримка ПСР становила 35,5%, тоді як НРП лідирує в гонці з 37,7% після підрахунку маже 100% голосів.

Поразка Ердогана та його партії може свідчити про зміни в політичному ландшафті країни. Сам президент назвав це «поворотним моментом» у своєму зверненні після опівночі.

«Вибори 31 березня стануть поворотним моментом. Ми не змогли досягти результатів на місцевих виборах, на які сподівалися», — заявив Ердоган.

Результати неділі мають підвищити популярність Екрема Імамоглу, оскільки опозиційний мер Стамбула переміг із перевагою приблизно в 11 процентних пунктах.

Голосування розглядається як масштабніша битва між двома найбільш відомими політичними противниками Туреччини. Імамоглу отримав контроль над Стамбулом у 2019 році, поклавши край 25-річному контролю Ердогана над містом. Його партія НРП також здобула перемогу в столиці Анкарі біля партії Ердогана на тих же виборах, що стало нищівною поразкою президента Туреччини.

Результати показують, що на більшій частині території країни виборці відвернулися від правлячої партії, але у міських районах зміни були драматичнішими. Це сталося через стійко високу інфляцію навіть після того, як Ердоган дозволив центральному банку підняти ключову процентну ставку країни до 50%. Але влада ще має переламати траєкторію зростання цін, щорічний темп якого становить трохи менше 70%.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Вибори президента у Туреччині: результати голосування