Печерський райсуд зняв арешт з найбільшого активу банку «Аркада» — головного офісу
УНІАН

1 лютого Печерський районний суд м. Києва зняв арешт з головного офісу банку «Аркада» на вулиці Ольгинській та із земельної ділянки під ним.

Про це йдеться в ухвалі суду, передає Finbalance.

Арешт наклали за клопотанням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для забезпечення позову фонду. Відповідачі — ТОВ «Будеволюція», Олег Нелін і Тарас Бурдейний. Фонд оскаржує їхні дії, які призвели до виведення з власності банку «Аркада» його головного офісу.

У січні 2021 року Печерський райсуд Києва відмовився задовольнити клопотання ліквідатора банку «Аркада» про арешт головного офісу банку «Аркада» й земельної ділянки під ним.

У цьому позові представник ФГВФО просить суд скасувати реєстрацію права власності та припинити визнання права власності на нерухоме майно.

У 2019 році банк «Аркада» надав цю нерухомість як заставу за кредитом, який залучила пов’язана з банком компанія-забудовник.

На момент укладання кредитного договору будівлі коштувала 620 млн грн (майже 27% від усіх активів банку). Забудовник виплачував гроші по боргу невчасно, й кредитор через це переоформив на себе право власності на офісний будинок.

Як зауважував Нацбанк, через це банк «Аркада» відобразив списання з балансу будинку, капітал банку впав нижче нормативного рівня та став від’ємним. 25 серпня 2020 року правління НБУ вирішило віднести банк «Аркада» до категорії неплатоспроможних

«Національний банк, вивчивши матеріали про переоформлення права власності на об’єкт, звернувся до Нацполіції України із заявою з приводу неправомірних дій посадових осіб банку та проханням зберегти зазначену нерухомість», — заявив НБУ.

Передісторія

У вересні 2020 року КМДА заявила, що в Києві 27 будинків житлових комплексів «Патріотика», «Еврика» та ще п’ять будинків, які обслуговує ТОВ «Аркада-Житлосервіс», можуть залишитися без електропостачання через борги ТОВ «Будеволюція».

Кінець довгобудам. Нацбанк ухвалив рішення відкликати ліцензію банку «Аркада»