Переговори у Туреччині: Україна та рф домовлялись про гуманітарний коридор для поранених

Під час триденних перемовин в Анкарі між Україною та Росією йшла мова про повернення додому важкопоранених, літніх людей, дітей, військових та цивільних українців.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

За словами українського омбудсмена Дмитра Лубінця, під час зустрічі вдалося змусити росію визнати, що важкопоранених треба повернути в Україну без жодних умов, згідно зі статтею 110 Женевської конвенції.

Українська сторона наголосила, що в цьому випадку йдеться не про обмін, а саме про репатріацію, і передала російській стороні список з іменами 800 важкопоранених українських військових.

«Ми пояснили це російській стороні. Не скажу, що вони вже погодилися й починають виконувати, але визнали, що це дійсно є в Женевській конвенції», — сказав Лубінець.

Окремо тривають перемовини про визволення цивільних, які перебувають у полоні росії ще з 2014 року — у цьому списку наразі 377 українців. Також обговорювали порятунок політвʼязнів кремля. Це 158 українців, більшість із них — кримські татари.

Лубінець додав, що до нього звернулося понад 20 тисяч українських сімей, які розшукують своїх рідних.

«Це величезна кількість, і по цих громадянах України ще ніхто не порушував питання перед російською стороною. Ми це зробили», — зазначив омбудсмен.

Крім того, окремо обговорюють повернення додому українських дітей, незаконно вивезених до росії. Зокрема, вирішують питання, як визволяти дітей, яких уже почали всиновляти або вдочеряти в рф.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Росія в останній момент скасувала обмін полоненими 14 січня