14 лютого танки з'явились на вулицях великих міст. Вранці 15 лютого в Янгон (найбільше місто держави та її колишня столиця) пригнали додаткову спецтехніку та чотири водомети.
Про це повідомляє Aljazeera.
Військова техніка на вулицях Янґона, колишньої столиці М‘янми. Схоже, що хунта (а це справжня хунта, без жартів) задіяла сценарій придушення протестів.
— Kyrylo Loukerenko (@K_Loukerenko) February 14, 2021
1/х
pic.twitter.com/WSsel0poBg
Мітингувальники оголосили страйк. У країні наразі не працюють чимало заводів, фабрик, держпідприємств. Паралізована робота окремих ділянок залізничних колій.
4/х
— Kyrylo Loukerenko (@K_Loukerenko) February 14, 2021
Також зранку ходять чутки, що хунта випустила з тюрем кримінальників, для дестабілізації країни. На відео з Янґону від Reuters 4 нібито звільнених злочинців, яких спіймали і тримають зв‘язаними в паґоді. Ще вдень в місті були протести проти хунти.pic.twitter.com/EXGZG1bc0n
У місті Мьічіна на півночі М'янми поліцейські стріляли по демонстрантах, які протестували проти захоплення влади військовими. Нарізі немає інформації про вбитих чи поранених.
Однак у ЗМІ пишуть, що під час протестів бойовики затримали низку журналістів.
Передісторія
1 лютого військові захопили владу у М’янмі та затримали лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, а також ще багатьох лідерів держави. Через це десятки тис.людей почали протестували проти військового перевороту.
У листопаді 2020-го у М’янмі на виборах перемогла партія Аун Сан Су Чжі «Національна ліга за демократію». Військова хунта не визнавала їх результати.
Chas News повідомляв, що у М’янмі вчителька фізкультури станцювала на тлі військового перевороту.
Напередодні у М’янмі військові заблокували доступ до Twitter та Instagram.