Перша група українських пілотів завершить навчання на F-16 не раніше наступного літа — WP

Перша група з шести українських пілотів завершить навчання на американських винищувачах F-16 щонайменше наступного літа. 

Про це пише Washington Post з посиланням на українських, європейських та американських високопосадовців.

За словами двох українських посадовців, лише шість пілотів — приблизно половина ескадрильї — пройдуть перший раунд навчання. Ще двоє пілотів визначені як резервні кандидати.

Хоча пілоти вже вільно володіють англійською, за словами чиновників, вони повинні спочатку відвідати чотиримісячні уроки англійської мови у Великій Британії, щоби вивчити термінологію, пов'язану з реактивними літаками. Це навчання відбуватиметься разом із наземним персоналом, хоча від останніх досконалого знання англійської не вимагатимуть.

Тож бойова підготовка, яка триватиме орієнтовно пів року, відкладається на січень, повідомили українські чиновники. Друга група буде готова через шість місяців або приблизно наприкінці наступного року.

«Ще 20 українських пілотів готові пройти навчання англійською мовою, повідомили представники США, додавши, що більшість найкращих українських пілотів, як очікується, залишаться в Україні, де вони здійснюють вильоти на літаках радянської розробки та стріляють французькими ракетами SCALP і британськими Storm Shadow», — пише видання.

Нагадаємо, раніше Польща таємно передала Україні близько десяти гелікоптерів Мі-24.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Байден «дав зелене світло» навчанню українських пілотів на F-16 — Пентагон