Першою хворою на COVID-19 була продавець на ринку в китайському Ухані — дослідження
Unsplash

Нове американське дослідження про COVID-19 показало, що перший відомий випадок коронавірусу зафіксували на ринку в Ухані.

Раніше вважали, що першим хворим був бухгалтер, однак виявилося, що він заразився пізніше, ніж заявляли, повідомляє The Guardian із посиланням на публікацію в Science.

Чоловік мав схожі на коронавірус симптоми ще 8 грудня, але тепер стало відомо, що вони були пов’язані зі стоматологічними проблемами. Насправді чоловік захворів 16 грудня.

Ця деталь робить жінку-продавця на ринку в Ухані першою, у кого виявили хворобу. Вона занедужала 11 грудня.

У дослідженні стверджують, що більшість хворих на COVID-19 на самому початку пандемії були пов’язані з ринком. Зокрема це стосується району, де продавали єнотоподібних собак.

«У цьому місті з населенням 11 млн людей половина перших випадків захворювання пов’язана з місцем завбільшки як футбольне поле. Складно пояснити таку закономірність, якщо спалах почався не на ринку», — заявив Майкл Воробі, еволюційний біолог та автор дослідження.

У жовтні в Китаї працювали експерти з ВООЗ, які протестували 200 тис. зразків крові для виявлення першого хворого на COVID-19.

Розвідка США розсекретила доповідь розслідування походження коронавірусу