Петиція про перегляд програми підтримки українських громадян на зимовий період, у межах якої пропонується роздати кожному по 1 тис. грн, набрала необхідні 25 тис. голосів. Після цього її має розглянути президент України Володимир Зеленський.
Про це стало відомо із сайту петицій.
Її автор, Роман Стан, зазначав, що у запропонованій програмі міститься низка недоліків: не до кінця зрозуміло, звідки на це братимуть кошти, а ефективність такої програми досить сумнівна.
Він вказував, що така програма немає адресності, оскільки підтримка на зимовий період необхідна лише для певного переліку громадян, а саме: пенсіонерів, малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, вимушено переміщених осіб.
Автор петиції також наголошував, що для домогосподарств із середнім розміром заробітної плати ці кошти не будуть такими важливими, а різниця, яка сформується після чіткої адресності, дасть можливість збільшити розмір виплат саме для тих, хто їх справді потребує.
Також підкреслювалося, що через недопрацювання певних органів виконавчої влади сформувався надлишок коштів, які не можна спрямувати на фінансування армії, але можна скерувати на різні урядові програми, для яких закінчилося фінансування, як-от «єОселя».
«Тисяча від Зеленського»: що відомо
У жовтні президент України Володимир Зеленський доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму підтримки. Кожному громадянину, який перебуває в Україні, планують видати по 1 тис. грн.
Отримати кошти можна буде незалежно від віку та соціального статусу, а витратити їх можна буде протягом зими. За 1 тис. грн можна оплатити комунальні послуги, ліки, транспорт, мобільний звʼязок, купівлю українських книжок та інші різноманітні послуги, а також перерахувати гроші на підтримку війська.
Кошти нараховуватимуть на картку «Національного кешбеку», яку можна відкрити в «Дії». Подати заявку на участь у програмі можна буде з грудня до лютого.
На «Зимову підтримку» українців з держбюджету у 2024 році витратять 5 млрд грн. У наступному році — вдвічі більше.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.