Pfizer у серпні почне випробовування покращеної вакцини проти штаму «Дельта»

Компанія Pfizer/BioNTech планує у серпні розпочати випробовування покращеної вакцини, яка буде ефективної проти штаму коронавірусу «Дельта».

Як повідомили у пресцентрі Pfizer/BioNTech перша партія препарату вже випущена, а клінічні дослідження почнуться в серпні 2021 року після отримання всіх необхідних дозволів.

У компанії також допускають, що до схеми щеплення препаратом Pfizer може додатися третя доза препарату.

«Pfizer/BioNTech бачила обнадійливі дані дослідженні підсилювальної дії третьої дози препарату BNT162b2», — зазначили у компанії.

Як пояснили фармацевти, початкові дані дослідження показують, що, якщо ввести третю дозу за шість місяців після другої, вона ефективна проти «дикого типу та бета-варіанту коронавірусу».

Що відомо про зниження ефективності вакцини

Німецька компанія BioNTech, яка є одним із розробників вакцини від коронавірусу Pfizer, заявила, що ефективність їхньої вакцини справді знижується через 6 місяців після отримання двох щеплень.

5 липня Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 «Дельта» спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.

Вчені Оксфордського університету повідомили, що вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca у понад 90% випадках здатні запобігти шпиталізації через зараження штамом «Дельта».