Під Кабміном ресторатори протестують проти карантину вихідного дня. Проте альтернативу запропонувати не можуть (фото)
УНІАН

У Києві біля урядових будівель проходять дві масові акції протесту. Перша — за інтереси фізичних осіб-підприємців (ФОП). Її учасники перекрили дорогу на вулиці Грушевського. Друга група демонстрантів виступає проти введення в країні карантину вихідного дня, повідомляє кореспондент Сhas News.

Акція «SaveФОП»

Фото Chas News

Група протестувальників — представники ФОП — виступають за зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес за допомогою продовження для приватних підприємців спрощеної системи оподаткування. За повідомленням РБК, вони перекрили вулицю біля Кабміну.

Причина протесту — на початку місяця у Верховну раду внесли законопроект №4313, який повинен відтермінувати впровадження в Україні обов'язкових касових апаратів для ФОП. Проте Верховна рада не змогла відтермінувати введення касових апаратів для фізичних осіб-підприємців до 2022 року.

Крім того, в Україні розпочався перший етап змін у законодавстві про нові правила роботи для ФОП.

Фото Chas News

Протест рестораторів проти карантину вихідного дня

Організаторами другої акції протесту є представники ресторанного бізнесу. Вони вимагають дозволити їм працювати без тимчасових обмежень, ввести мораторій на перевірки, а також просять виплату компенсацій через карантин.

Як передає кореспондент Сhas News, підприємці не вважають, що люди масово заражаються саме у їхніх закладах. Мовляв, постійно під час роботи використовують маски та антисептики. Водночас вони погоджуються, що нові заходи для стримування розповсюдження коронавірусу запроваджувати треба. Але які саме можуть бути реальною альтернативою карантину вихідного дня, сказати не можуть.

Сьогодні уряд розгляне питання введення в країні карантину вихідного дня. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, такий тип карантину дозволить Україні уникнути продовження стрімкого зростання захворюваності COVID-19.

При цьому в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що тривалість дії карантину вихідного дня буде залежати від того, чи вдасться стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу.

Раніше в Мінкульті виступили проти карантину вихідного дня для сфери культури і креативних індустрій.

В містах України — мітинги проти карантину вихідного дня

Сьогодні в більшості міст України проходять акції проти введення карантину вихідного дня. Протести зафіксовані щонайменше в 17 містах. За інформацією РБК-Україна, акції проходять в Харкові, Львові, Черкасах, Луцьку, Житомирі, Тернополі, Маріуполі, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Полтаві, Кривому Розі, Запоріжжі, Вінниці, Херсоні та Одесі.

Організатором акцій є Всеукраїнська ресторанна асоціація. Ресторатори вимагають:

  • виплату компенсацій кожному працівнику і бізнесу, який втратив дохід через карантин;
  • приведення санітарних вимог до європейських норм;
  • введення мораторію на перевірки;
  • скасування всіх обмежень на роботу ресторанів;
  • зменшення ставки ПДВ до 7%;
  • недопущення підвищення тарифів на електроенергію;
  • легалізацію чайових для офіціантів;
  • доступ до пільгового кредитування малого ресторанного бізнесу;
  • узгоджувати майбутні обмеження з галузевими об'єднаннями.

Як ми писали раніше, Рада відправила на повторне читання законопроєкт про касові апарати для «спрощенців». Парламент може не відтермінувати до 2022 року обов’язковість апарату — хоча Разумков обіцяв.

Антиепідемічні пластикові бульбашки. Нью-йоркська кав’ярня запровадила новинку