Церемонія похорону, яку ретельно планував принц Філіп протягом багатьох років, завершилась. Герцога Единбурзького і чоловіка королеви Єлизавети ІІ поховали у Королівській крипті каплиці святого Георгія у Віндзорському замку.
Перед тим, як труну опустили у склеп, єпископ сказав: «Продовжуй свою подорож із цього світу, душе християнська». Його труну поклали на катафалк на мармуровій плиті і опустили під музику військових оркестрів у крипту. Насамкінець пролунала морська команда «Всі по місцях», після якої всі моряки на кораблі повинні зайняти свої бойові позиції.
О 17:00 за київським часом на знак початку церемонії похорону у лондонському Тауері та в Единбурзькому замку пролунав артилерійський салют та оголосили хвилину мовчання по всій Великій Британії.
Під час панахиди, королева Єлизавета ІІ сиділа сама, найближче до труни, загорнутої в особистий штандарт герцога Единбурзького, і прикрашеної квітами, обраними королевою. На труні лежали адміральські кашкет і меч. Принц Вільям та принц Гаррі сиділи навпроти.
За словами королівської кореспондентки журналу Vanity Fair Кейті Ніколл, дуже важко було бачити королеву такою самотньою через карантинні обмеження. «У коронавірусу немає людяності», — сказала Ніколл BBC News і додала, що королева виглядала стоїком, але дуже самотньою.
Єпископ Віндзорський високо оцінив державну службу принца Філіпа, його «непохитну відданість нашій королеві, служіння нації та Співдружності, мужність, стійкість і віру». Але він також звернув увагу на людські якості герцога, відомі королівській родині: «виклики, які він нам завдавав, заохочення, які він нам дав, його доброта, гумор і людяність».
Принц Філіп сам вибрав музику для похорону, яку він замовив у таких композиторів, як сер Бенджамін Бріттен, і варіацію Псалма 104, написану Вільямом Лавледі на 75-річчя герцога.